गण्डकीमा नयाँ सरकार

गण्डकीमा को–को लिँदै छन् मन्त्रीको सपथ ?

person explore access_timeजेठ २९, २०७८ chat_bubble_outline0

पोखरा । गण्डकी प्रदेशको मुख्यमन्त्री नियुक्त भएपछि कृष्णचन्द्र नेपाली पोखरेलले आफूसहित ५ जना मन्त्रीले सपथ ग्रहण गर्ने तयारी थालेका छन् । उनले यही असार १ गते भित्र बजेट ल्याउनु पर्ने बाध्यकारी कानुनी व्यवस्थाका कारण तत्काललाई सानो मन्त्रिमण्डल बनाउने भएका छन् । उनले पोखरेलले आफूलाई समर्थन गर्ने दलबाट एक–एक जनालाई मन्त्री बनाए बजेट ल्याउने गरी अगाडी बड्ने भएका छन् । 


गण्डकी प्रदेशसभामा मुख्यमन्त्री नेपालीसहित कांग्रेसबाट कुमार खड्का, माओवादीबाट मधुमाया अधिकारी गुरुङ, जनता समाजवादीका हरिशरण आचार्य र स्वतन्त्र सांसद राजीव गुरुङले सपथ लिने भएका हुन् । प्रदेशमा सरकार गठनको तयारीमा रहेको विपक्षी गठबन्धन यतिबेला मन्त्रालय बाँडफाँटमा समेत आन्तरिक रुपमा छलफल चलाएको छ । तर, निष्कर्षमा भने पुगिसकेको छैन ।नवनियुक्त मुख्यमन्त्री पोखरेलले पहिलो चरणमा आफूबाहेक ४ जनालाई विना विभागीय मन्त्रीको रुपमा सपथ गराएर अगाडि बढ्न योजना बनाए छन् । काँग्रेस, माओवादी र जनता समाजवादी पार्टीले पठाएका एक एक जना र स्वतन्त्र सांसद दिपक मनाङेलाई मन्त्रीमा एकै पटक सपथ गराउन योजनामा उनी रहेका छन् । 

गण्डकीमा पहिले ७ मन्त्रालय मात्र रहेका थिए । तर पछि निवर्तमान मुख्यमन्त्री पृथ्वीसुब्बा गुरुङले ११ मन्त्रालय बनाएका थिए । ११ मन्त्रालय बनाइएपछि काँग्रेस र माओवादीलाई ४–४,जसपालाई दुई र स्वतन्त्र सांसद राजीव गुरुङ सहित ११ जनालाई मन्त्री बनाईने छ । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।