केन्द्रीय संस्करण

कर्णाली प्रदेश सरकारको आगामी आर्थिक वर्षको विनियोजन विधेयक संसदमा पेश

person explore access_timeजेठ २७, २०७८ chat_bubble_outline0

कर्णाली प्रदेश सरकारले आगामी आर्थिक वर्ष २०७८–०८९ का नीति तथा कार्यक्रमका लागि आर्थिक विनियोजन विधेयक संसदमा पेश गरेका छन् । आगामी आर्थिक वर्ष २०७८–०८९ का लागि कर्णालीका आर्थिक मामिला तथा योजनामन्त्री गोपाल शर्माले संसदमा पेश गरेका हुन् ।

कर्णाली प्रदेशका आर्थिक मामिला तथा योजना गोपाल शर्माले आर्थिक विनियोजन विद्येयक संसदमा पेश गर्दै कोरोना रोगको नियन्त्रणका लागि संघीय सरकारसँग समन्वय गर्दै खोपको व्यवस्था कर्णालीका सबै नागरिकलाई गरिने बताए । 
‘कोरोना रोगको नियन्त्रण तथा रोकथामका लागि खोपको व्यवस्था र स्वास्थ्य क्षेत्रको सुधार गरिने छ ’ उनले भने, ‘कर्णाली प्रदेश सरकारले त्यसका लागि नियन्त्रणका लागि विशेष जोड दिनेछ ।’ जल, जंगल र जडिबुटीको प्रयोगद्वारा कर्णालीमा जडिबुटीको उत्पादन तथा प्रशोधन गर्न विषेश कार्यक्रम सञ्चालन गरिने मन्त्री शर्माले बताए । ‘बिभिन्न कारणले रोजगारी गुमाएका तथा रोजगारी नै नभएका युवाहरुलाई लक्षित गरेर जडिबुटीको बिशेष पहल गरिनेछ ।’ उनले भने, ‘कर्णालीको जलको अत्याधिक प्रयोगमा ल्याइने छ ।’

आगामी आर्थिक वर्षमा रोजगारमूलक परियोजना विषेश जोड दिने कार्यक्रम ल्याइने शर्माले बताए । ‘कर्णालीमा रहेको अथाह जलस्रोत सम्भाव्यता अध्ययन गरि सिञ्चाई तथा नीजि क्षेत्रसँग मिलेर नीजि क्षेत्रसँगको सहकार्यमा विशेष कार्यक्रम ल्याइने छ ।’ उनले भने,‘ सबै मन्त्रालयमा परियोजना बैंकको स्थापना गरिनेछ ।’

आगामी आर्थिक वर्षको विनियोजन विद्येयक अधिकांश पुराना कार्यक्रम नै समेटिएका छन् । सरकारले कृषि, उद्योग, ऊर्जा, जलस्रोत र पर्यटनबाट विकास गर्ने कार्यक्रम प्राथमिकतामा राखेको छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.