छिटो न्याय सम्पादनको माग गर्दै अदालत सप्तरीमा प्रदर्शन

person explore access_timeजेठ २६, २०७८ chat_bubble_outline0

 प्रतिनिधि सभा विघटनविरुद्ध परेको रिटमा छिटो न्याय सम्पादनको माग गर्दै सप्तरीमा माओवादी केन्द्रले प्रदर्शन गरेको छ ।


नेकपा माओवादी केन्द्रका कार्यकर्ताहरु प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले गरेको प्रतिनिधि सभा विघटन बदर गरी संसद पुनःस्थापनाको माग गर्दै प्रदर्शनमा उत्रिएका हुन् ।त्यसक्रममा प्रदर्शनकारीले स्वतन्त्र न्याय प्रणालीमाथिको हस्तक्षेप बन्द गर, कानुनी शासनको वहाली गर लगायतका प्लेकार्ड बोकेर सप्तरीको राजविराजस्थित उच्च अदालत, राजविराज इजलास र जिल्ला अदालत अगाडी ११ बजे देखि २ घन्टा प्रदर्शन गरेका थिए । नेकपा (माओवादी) केन्द्रका जिल्ला अध्यक्ष अशोक कुमार मण्डलको नेतृत्वमा राजविराजको शिव मन्दिरबाट निस्केको जुलुस नगर परिक्रमा गर्दै अदालत अगाडी पुगेर समापन भएको थियो ।

गत जेठ ७ गते राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले प्रधानमन्त्री ओलीको सिफारिसमा संसद विघटनको घोषणा गरेकी थिइन् । उक्त कदम संविधान विपरित रहेको भन्दै सर्वोच्च अदालतमा नेपाली काँग्रेस, नेकपा (माओवादी केन्द्र), जनता समाजवादी पार्टी,  नेकपा (एमाले) माधव नेपाल पक्ष र राष्ट्रिय जनमोर्चाले संयुक्त रुपमा दिएको मुद्दामाथि सर्वोच्च अदालतमा बहस जारी छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।