केन्द्रीय संस्करण
राजनीति

ओलीको वक्तव्य पार्टी एकताको विपक्षमा रहेको खनाल-नेपाल समूहको निष्कर्ष

person explore access_timeजेठ २४, २०७८ chat_bubble_outline1

 एमालेको झलनाथ खनाल-माधव नेपाल समूहको स्थायी समिति सदस्यहरुको छलफल सकिएको छ । छलफलले अध्यक्ष ओलीले एकताका नाममा जारी गरेको वक्तव्यले पार्टी एकता नहुने निष्कर्ष समेत निकालेको छ । 
सोमबार भर्चुअल विधिबाट बसेको स्थायी समिति बैठकले यस्तो ठहर गरेको नेता युवराज ज्ञवालीले जानकारी दिए । 

‘अहिले पनि हामी एकताकै पक्षमा छौ, तर अध्यक्ष ओलीले आइतबार जारी गरेको वक्तव्यले एमालेलाई जेठ २ को अवस्थामा फर्काउने संकेत गरेको छैन’, नेता ज्ञवालीले भने, ‘संविधान मिचेर संसद विघटन गरेकोप्रति पनि उहाँले आत्मालोचना गर्नुभएको छैन ।’

​नेता ज्ञवालीले स्थायी समितिका सदस्यहरुको बीचमा भएको छलफलले अध्यक्ष ओलीको प्रस्तावमा आफ्नो समुहले लिखित जवाफ नै दिने तयारी गरेको समेत जानकारी दिए ।  ‘प्रेस स्टेटमेन्ट तयार हुदैछ बरिष्ठ नेताले जारी गर्नुहुन्छ । त्यसमा धेरै कुरा आउँछन्,’ नेता ज्ञवालीले रातोपाटीसँग भने ।

त्यस्तै खनाल नेपाल समुहको छलफलले ओलीले भनेजस्तो प्रतिनिधि सभा विघटनविरुद्ध सर्वोच्चमा पुगेको मुद्दाको हस्ताक्षर समेत फिर्ता लिन नसक्ने ठहर गरेको छ । ‘ओलीले एकताको नाममा एकताको विपक्षमा वक्तव्य जारी गर्नुभएको छ, । यसलाई हामीले गम्भीर रुपमा लिएका छौ ’नेता ज्ञवालीको भनाइ छ ।

 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

  1. June 7, 2021, 6:45 p.m. Prem Acharya
    मैले जे देखें, "ओली बा मेराे अन्तर्हृदयकाे आवाज सुन्नुस, भनेर लेखे" कति ठिक, कति बेठिक, खुट्याई पाउँ ! मेराे विचारमा खेतालाका जे जे शर्त मानेपनि कुरा मिल्दैन: किनकि तिनले माकुनेसँग माकुनेले प्रचण्डसँग प्रचण्डले लैनचाैरकाे चपरासीमार्फत प्रथम सेक्रेटरीसँग, उसले वत्रासँग, वत्राले हर्षवर्धनसँग, उसले जयशंकरसँग, जयशंकरले राजनाथसँग, राजनाथले पनि मालिक माेदीलाई रिपाेट गरेपछि मालिकले बल्ल "मिलाे" भन्याे भने पाे ठाेस नतिजा निस्कने हाे ! २०७२ काे नाकावन्दी तुहाएर नेपाललाई भुटान बनाउन नदिएकाे र भनेकाे नटेरी यान्छीसँग ईश्कियाँ देखाउदै चुच्चे नक्सा जारी गरी "विश्वकै ठूलाे प्रजातान्त्रिक देश हुँ भन्ने तर कमजाेर छिमेकिकाे भूमी कसरी हत्याउदै छ" भन्ने नग्न चेहरा विश्व सामु खुलस्त पारि दिएकाेमा कम रुष्ट छैन उ, नेपालमा विकास भएकाेमा उसलाई दु:खलाग्छ र तपाईकाे संसदमै उभिएर भन्छ, "अापकी जल अाैर जवानी हमारा है अाप राेक नही सक्ते" दरवारलाई त छाेडेन, तपाईलाई माफ गर्ने सम्भावना त कमै छ तर पनि काेशिश गर्नुस, सक्नु हुन्छ उसैसँग कुरा मिलाउनुस, नाेकर चाकरसँगकाे वार्ताले मिल्दैन कुराे ! हिजाेकाे अनुभव ताजै छनी, दशाैं पटक प्रचण्डसँग वार्ता गरेर नमिलेकाे वार्ता दिल्लिसँग गर्ने बित्तिकै १२ बुंदे सहमतिमा टुंगिएन ? महाभारतमा बारवरेकाे कथा छ नी, त्याे थाहा छ ? छैन भने खाेजेर पढ्नुस, खेतालाकाे पछाडी नअल्झी मालिकसँगै साेझै कुरा गर्ने काेशीश गर्नुस ! कुरा मिल्दै मिलेन भने उ सँग भएका सबै कुरा एक एक खुलस्त राखेर नेपाली जनतासँग हारगुहार गर्नुस; तपाईलाई वीर गाेर्खाली नेपालीले मात्र (नाकाबन्दी ताका झैं) बचाउन सक्छन, जनतालाई पनि सम्झाउनै सक्नु भएन भने चैं सिक्किमका थाेन्डुप न्यामग्याल, नेपालकाे विकास र उन्नति चाहने भिमसेन थापा वा राजा बिरेन्द्रकाे नियति भाेग्न तयार हुनुस । उसले सामन्त गाेयल र राजेन्द्र महताेहरू तपाईतिर पठाएर नियाेजितरूपमा भ्रम फैलाई सक्याे; खेतालालाई खवरदार पनि भनेकै हाेला ! साथसाथै अरवाैं रकम मिशन मिडिया, अनागरिक हगुवा र स्वघाेषित अभियन्ता, खल्लमखुल्ला घुस खान्छाै र खुवाउँछाैं भन्दापनि कुनै कानूनले नछुने वकिलहरू जस्तालाई लगानी गरेर तपाईं विरुद्द एकैचाेटी सबै खेताला मार्फत स्याल हुईया मच्चाई रहेकाे छ, मानाैं पहिले देउवाकालमा रामराज्य थियाे र त्यहि देउवा कालकाे रामराज्य फेरि कायम नगरे सबै सखाप हुने छ भन्ने भ्रम पार्न सफल हुँदैछ उ । त्याे कुराे बुझ्न ढिला नगरी भ्रम त्याग्नुस ! साँच्चिकै मेलमिलाप गर्नै खाेजेकाे हाे भने हटलाईनमार्फत साेझै मालिकलाई नै "हेल्लाे" गर्नुस, के खाेजेकाे हाे प्रष्ट बुझ्ने काेशिश गर्नुस, मिलनकाे बाटाे पहिल्याउनुस ! खेतालालाई जे जस्ताे चारा हाले पनि मान्दैनन, मान्दै मान्द‌ैनन किनकी यिनलाई त्याे सम्झाैता गरी टुंग्याउने अधिकार नै छैन! "खेतालासँगकाे बार्तामा त्याे स्वीकारे अर्काे, अर्काे माने अर्काे शर्त थपिदै जानेछन जबसम्म तपाईले २ रूपैयाँकाे मुसा मार्ने बीष खाएर मृत्यु स्विकार्नु हुन्न, तवसम्म तिनका माग घट्ने छैनन, थपिदैँ जानेछन;" चेतना भया..... बारवरे वा गिताकाे मूलसार र यी खेतालाकाे मूल ध्येय एउटै "जे हुन्छ मालिककै चाहना/ईच्छामा हुने हाे, अरू त भ्रम वा निमित्त पात्र मात्रै हुन".... अाज मेराे ब्रह्मले जस्ताे देख्याे, केटाेले त्यस्तै लेख्याे ! सम्वद्द सबै सँग रिसानी माफ...।।
  2.  0 Reply

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.