केन्द्रीय संस्करण

बच्चाले मास्क लगाउन आनेकानी गरे यसरी सम्झाउनुस्

person explore access_timeजेठ २२, २०७८ chat_bubble_outline0

कोरोना संक्रमणबाट बच्नका लागि मास्क लगाउन जरुरी छ । ठूला मानिसहरुले त मास्क लगाउँछन्, तर कतिपयले आफ्ना बच्चालाई मास्क लगाइदिँदैनन् । कतिपय बच्चाहरु मास्क लगाउन रुची देखाउँदैनन् वा लगाइहाले पनि उतारिहाल्छन् । तर, बच्चालाई मास्क लगाइदिन जरुरी छ । यसको महत्वबारे बुझाउन जरुरी छ । 
अमेरिकाको सेन्टर फर डिजिज कन्ट्रोल एन्ड प्रिभेन्सन (सिडिसी) का अनुसार २ वर्षभन्दा माथिका बच्चाले बाहिर निस्कँदा, सामाजिक दूरी कायम गर्न नसकिने स्थानमा मास्क लगाउनुपर्छ । 

बच्चालाई सम्झाउनुस् मास्कको महत्व
मास्क लगाउन किन जरुरी छ भनेर बच्चालाई सम्झाउनुस् । मास्क लगाउँदा कोरोना र किटाणुहरुबाट सुरक्षित भइन्छ भनेर उनीहरुलाई बुझाउनुस् । बारम्बार बच्चालाई यी कुराहरु सम्झाउनुस् । जसकारण, उसले मास्क लगाओस् । बच्चाले सोधेका सबै सवालहरूको जवाफ पनि उनीहरुलाई दिनुहोस् । मास्क लगाउन किन जरुरी छ भनेर उनीहरुलाई कार्टुन वा चित्रमार्फत सम्झाउनुस् । 

कलरफुल मास्क 
बच्चाहरुलाई कार्टुनका पात्र निकै मनपर्छ । तपाईहरुले उनीहरुलाई मनपर्ने कार्टुनका पात्रको चित्र अंकित मास्क किनिदिनुभयो भने बच्चाले आफ्नै खुसीले मास्क लगाउँछन् ।

आफू पनि मास्क लगाउनुस् 
बच्चाले प्राय ठूलाको सिको गर्छन् । त्यसकारण अभिभावकले पनि मास्क लगाउने हो भने बच्चाहरु पनि त्यसैको नक्कल गर्न थाल्छन् । यसका लागि तपाईले  सार्वजनिक स्थलमा मास्क लगाउनुपर्छ, बच्चालाई मास्क लगाउन जर्बजस्ती गर्नुको साटो बरु उनीहरुलाई सम्झाई–बुझाई गरेर मास्क लगाउन सिकाउनुपर्छ । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.