केन्द्रीय संस्करण

बैङ्क तथा वित्तीय संस्थाले लघुवित्तको सेयरमा लगानी गर्न नपाउने

person explore access_timeजेठ १२, २०७८ chat_bubble_outline0

बैङ्क तथा वित्तीय संस्थाहरुले एक वर्षभन्दा लामो अवधिका लागि मात्र सेयर तथा ऋणपत्रमा लगानी गर्न पाउने छन् । सेयर खरिद गरेको एक वर्ष पुरा भएपछि लगानी मध्येबाट एक आर्थिक वर्षमा प्राथमिक पुँजीको एक प्रतिशत रकमसम्म मात्र बिक्री गर्न सक्ने छन् । 

यसअघि लगानी गरेको भए २०७९ असार मसान्तभित्र बिक्री गर्न नयाँ व्यवस्थाले रोक लगाएको छैन । अबदेखि विपन्न वर्ग कर्जामा गणना गर्ने प्रयोजनका लागि बाहेक लघुवित्त संस्थाको सेयरमा लगानी गर्न पनि पाइने छैन । यसअघि गरेको भए पुस महिनाभित्र बिक्री गरिसक्नु पर्ने छ । उनीहरुले कुनै पनि किसिमको प्रबन्धबाट अल्पकालीन लगानी गर्न पाउने छैनन् ।  


 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.