ad
x

मनसुनजन्य जोखिम व्यवस्थापनको पूर्वतयारी गर्ने गृहमन्त्रीको निर्णय

person explore access_timeबैशाख ३१, २०७८ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । गृहमन्त्रीको रुपमा तेस्रोपटक पदभार समालेका रामबहादुर थापा ‘बादल’ले मनसुनले निम्त्याउने जोखिम न्यूनिकरणका लागि पूर्वत तयारी गर्ने निर्णय गरेका छन् । नजिकिँदै गरेको मनसुनजन्य विपदको जोखिम न्यूनिकरण, पूर्वतयारी र व्यवस्थापन गरेर क्षति न्युनिकरण गर्ने निर्णयमा बादलले शुक्रवार हस्ताक्षर गरेका हुन् ।


राष्ट्रिय विपद प्रतिकार्यका लागि गृहमन्त्रीले सहयोगी निकायसँग वर्तमान महामारीको प्रतिकार्य र मनसुनजन्य विपदको जोखिम न्यूनिकरण र पूर्व तयारीका लागि सहकार्य गर्न सकिने प्रस्ताव पारित गरेका छन् । प्रस्ताव पारित भएसँगै संयुक्त राष्ट्रसंघीय आवासीय मानवीय संयोजकको कार्यालयमा सहयोगका लागि पत्र लेख्न राष्ट्रिय विपद जोखिम न्युनिकरण तथा व्यवस्थापन प्राधिकरणलाई सहज भएको छ ।  मनसुनजन्य विपदमा अन्तर्राष्ट्रिय सहायता आह्वान गर्ने प्रस्तावमा पनि गृहमन्त्रीले हस्ताक्षर गरेका छन् । सो प्रस्ताव अर्थ मन्त्रालयमा पठाइनेछ । अत्यावश्यक सेवामा हड्ताल गर्न निषेध गर्ने सूचना राजपत्रमा प्रकाशित गर्ने निर्णयमा पनि हस्ताक्षर गरिएको गृहमन्त्रीको सचिवालयले जनाएको छ । यसबारे जारी अध्यादेशको समय जेठ २१ मा सकिने हुनाले नयाँ सूचना जारी गर्न लागिएको हो । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।