केन्द्रीय संस्करण
समाचार

वैशाख २२ पछि ९ सय ७५ संक्रमितको शव सेनाद्वारा व्यवस्थापन

अहिलेसम्म ४ हजार ६ सय ८२ शव व्यवस्थापन

person explore access_timeबैशाख २९, २०७८ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । कोभिड–१९ संक्रमणको दोस्रो चरण शुरु भएपछि मृतकको संख्या ह्वात्तै बढेको छ । नेपाली सेनाको शव व्यवस्थापन टिमले वैशाख २२ यता ९ सय ७५ संक्रमितको शव व्यवस्थापन गरेको छ । सैनिक जनसम्पर्क तथा सूचना निर्देशनालयका अनुसार कोभिड–१९ संक्रमणबाट काठमाडौं उपत्यकामा सबैभन्दा धेरैले ज्यान गुमाएका छन् । वैशाख २२ भन्दा पछि काठमाडौं उपत्यकामा ५ सय ३ जनाको शव व्यवस्थापन गरिएको नेपाली सेनाका प्रवक्ता (सहायकरथी) सन्तोष बल्लभ पौडेलले रातोपाटीलाई बताए ।

गतवर्ष चैतबाट कोभिड संक्रमण शुरु भएसँगै नेपाली सेनाले शव व्यवस्थापन गर्दै आएको छ । सेनाले हालसम्म ४ हजार ६ सय ८२ शव व्यवस्थापन गरेको छ । गत साता दैनिक १ सयजना भन्दा बढीले ज्यान गुमाएका थिए । दैनिक १ सयभन्दा धेरैको शव व्यवस्थापन चुनौतिपूर्ण रहेको सैनिक प्रवक्ता पौडेलले बताए । उनले भने–‘चुनौती छ तर, सबै क्षेत्रबाट सहयोग पाएका छौं ।’

वैशाख २२ यता हिजोसम्म पूर्वी पृतनाले ५२ जना संक्रमितको शव व्यवस्थापन गरेको छ । मध्यपूर्वी पृतनाको टिमले २८, मध्य पृतनाले ४३ र पश्चिम पृतनाले ५० संक्रमितको शव व्यवस्थापन गरेको छ । मध्य पश्चिम पृतनाको शव व्यवस्थापन टिमले १ सय ३९, उत्तर पश्चिम पृतनाको टिमले ७२ र सुदूर पश्चिम पृतनाले ८८ जना संक्रमितको शव व्यवस्थापन गरेको छ । काठमाडौंमा रहेको उपत्यका पृतनाले वैशाख २२ यता हिजोसम्म ५ सय ३ शव व्यवस्थापन गरेको सैनिक जनसम्पर्क निर्देशनालयले जनाएको छ ।

 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.