केन्द्रीय संस्करण

बजार महँगी घट्यो

person explore access_timeबैशाख २९, २०७८ chat_bubble_outline0

नेपाल राष्ट्र बैंकका अनुसार गत वर्षको तुलनामा चालू आर्थिक वर्षको बजार महँगी आधा भन्दा बढि घटेको छ । बैंकका अनुसार चालू आर्थिक वर्षको ९ महिनामा उपभोक्ता मुद्रास्फीति (महँगी) ३.६४ प्रतिशतले घटेर ३.१० प्रतिशत कायम भएको छ । जबकी गत वर्ष यस्तो मुद्रास्फीति ६.७४ प्रतिशत रहेको बैंकले  जनाएको छ । 

चालू आर्थिक वर्षको ९ महिना (साउन देखि चैतसम्ममा) खाद्य तथा पेय पदार्थ समूहको मुद्रास्फीति ३.४९ प्रतिशतले र गैर खाद्य तथा सेवा समूहको मुद्रास्फीति २.७९ प्रतिशत रहेको बैंकले जनाएको छ । 
गत वर्षको चैतको तुलनामा चालू आर्थिक वर्षको चैतमा घ्यू तथा तेल, मासु तथा माछा, सुर्तीजन्य पदार्थ र गैर मदिराजन्य पेय पदार्थ उपसमूहको मूल्यवृद्धि क्रमश? २१.३८ प्रतिशत, १२.६१ प्रतिशत, १०.४१ प्रतिशत र १०.१८ प्रतिशत रहेको बैंकले जनाएको छ । 

बैंकका अनुसार समिक्षा अवधिमा काठमाडौं उपत्यकामा ३.२४ प्रतिशत, तराईमा २.९२ प्रतिशत, पहाडमा ३.३८ प्रतिशत र हिमालमा १.५४ प्रतिशत मुद्रास्फीति रहेको छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.