केन्द्रीय संस्करण

अक्सिजन अभावले बन्द भयो पल्मोनरी रिहाविलिटेशन सेवा

person explore access_timeबैशाख २९, २०७८ chat_bubble_outline0

अक्सिजन अभावका कारण काठमाडौंस्थित साहारा फिजियो थेरापी अस्पताल एण्ड ट्रेनिङ सेन्टरले पल्मोनरी रिहाविलिटेशन सेवा बन्द भएको जानकारी दिएको छ ।

उक्त अस्पतालले बुधबार विज्ञप्ति जारी गर्दै अक्सिजन अभावका कारण सो सेवा अनिश्चित कालका लागि बन्द गर्नुपरेको जनाएको हो ।

‘नेपाल सरकारले विभिन्न अस्पताललाई अक्सिजनको कोटा वितरण गरेको तर यस अस्पताललाई एउटा सिलिन्डर पनि उपलव्ध नगराएको हुँदा सेवा बन्द गर्न बाध्य भएका छौ’, अस्पतालका प्रवन्ध निर्देशक डा. हरि लम्सालले जारी गरेको विज्ञप्तिमा भनिएको छ ।

अस्पतालले कोभिड -१९ संक्रमण भएका वा संक्रमणबाट मुक्त भएका व्यक्तिको फोक्सोको कार्यक्षमता अत्यन्त कमजोर हुने भन्दै फोक्सोको कार्यक्षमता बृद्धि गर्न औषधीमात्र पर्याप्त नभइ त्यसका लागि फिजियोथेरापी तथा पल्मोनरी रिहाविलिटेशनको महत्वपुर्ण भुमिका रहने पनि प्रस्ट पारेको छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.