केन्द्रीय संस्करण

अवस्था जटिल हुँदै गएको छ : स्वास्थ्यमन्त्री त्रिपाठी

person explore access_timeबैशाख २८, २०७८ chat_bubble_outline1

काठमाडौं– स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्री हृदयेश त्रिपाठीले नेपालमा कोभिड–१९ को संक्रमण उच्च गतिमा बढेकाले जटिल अवस्था सृजना भएको बताएका छन् । मन्त्री त्रिपाठीले कोरोना संक्रमण बढ्ने ट्रेन्ड जारी रहेकोले जटिल अवस्था सृजना भएको बताए ।

 मंगलबार स्वास्थ्य मन्त्रालयले आयोजना गरेको पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै मन्त्री त्रिपाठीले छिमेकी राष्ट्र भारतमा कोरोना संक्रमणको दर उच्च रहेकोले नेपालमा संक्रमण उच्च बिन्दुमा पुग्ने क्रम जारी रहेको सुनाए । यसअघि सरकारले असार सम्ममा दैनिक ११ हजार कोरोना संक्रमित पुष्टि हुने कुराको प्रक्षेपण गरेको थियो ।

सरकारले असार मसान्तसम्म  संक्रमण उच्च गतिमा बढ्ने प्रक्षेपण गरेपनि त्योभन्दा तिव्र गतिमा संक्रमण बढिरहेको छ । अहिले अक्सिजनको माग अत्याधिक बढेकाले  मागअनुसार पुर्याउन नसकिएको मन्त्री त्रिपाठीको भनाई छ । मन्त्री त्रिपाठीले सरकारी अस्पतालमा १६ हजार बेड रहेपनि बिरामीलाई समस्या परिरहेकोले सरकार अधिकतम स्रोत साधनको प्रयोगमा लागिरहेको स्पष्ट पारे । बिरामीहरुलाई पर्न गएको समस्याबाट सरकार दुःखी भएको उनले बताए ।

स्वास्थ्य मन्त्रालयका सल्लाहकार तथा वरिष्ठ जनस्वास्थ्यविद् डा.रोशन पोखरेलले ४५ दिनपछि पुग्ने आंकलन गरिएको उच्च संक्रमण दर अहिले नै पुगेको बताए ।  तिव्र गतिमा संक्रमण बढेकोले मन्त्रालयले मात्रै धान्न नसक्ने बताउँदै उनले सरकार सम्वद्ध सबै निकायहरु महामारी नियन्त्रणमा लाग्नुपर्ने उनले बताए ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

  1. May 11, 2021, 7:26 p.m. Ramesh Thapa
    K herera baseko Chas ta yesto situation Huda bhaasan garerea Matra baschas
  2.  0 Reply

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.