प्रदेश

जनमोर्चाका सांसद बेपत्ता भएपछि प्रदेशसभा बैठक स्थगित

person explore access_timeबैशाख १५, २०७८ chat_bubble_outline0

पोखरा । राष्ट्रिय जनमोर्चाका एक संसद् बेपत्ता भएपछि गण्डकी प्रदेशसभाको बैठक स्थगित भएको छ । मुख्यमन्त्री पृथ्वी सुब्बा गुरुङविरुद्ध अविश्वास प्रस्तावमाथि छलफल भइरहेको समयमा राष्ट्रिय जनमोर्चाका एक सांसद बेपत्ता भएको भन्दै प्रदेशसभा सचिवालयमा खोजी गर्न मागसहित पार्टीले निवेदन दिएको थियो ।


प्रदेशसभाको विशेष अधिवेशनको तेस्रो बैठकमा राष्ट्रिय जनमोर्चाका सांसद खिमविक्रम शाही अनुपस्थित रहेको र उनी सम्पर्कविहीन रहेपछि सोही पार्टीका तर्फबाट सांसद पियारी थापाले केहीबेर अघि प्रदेशसभा सचिवालयमा निवेदन दिएकी हुन् । उनले सांसद शाही सम्पर्कविहीन भएको भन्दै खोजीका लागि निवेदन दिँदै प्रदेशसभा बैठक स्थगनका लागि माग गरेकी थिइन् ।यसअघि बुधबार बसेको प्रदेशसभा बैठक सभामुख नेत्रनाथ अधिकारीले साढे चार बजेसम्मका लागि स्थगित गरेका थिए । जनमोर्चाका सांसद शाही प्रदेशसभामा अनुपस्थित रहेको पार्टीको सम्पर्कमा समेत नरहेपछि अविश्वास प्रस्तावका पक्षधर दलहरुले बैठक स्थगन गर्न माग गरेका छन् ।नेपाली काँग्रेसका प्रदेशसभा सदस्य विष्णु लामिछानेका अनुसार सांसद नै बेपत्ता भएको अवस्थामा संसदको प्रक्रिया अघि बढाउन उचित नहुने भएकाले बैठक स्थगित गर्न माग गरिएको हो । ‘हराएका भनिएका सांसदको खोजी पहिलो प्राथमिकता हो, उहाँले कता मत दिनुहुन्छ भन्ने कुरा दोस्रो प्राथमिकता हो,’ उनले भने, ‘पक्षमा होस् या विपक्षमा, मत दिनका लागि त प्रदेशसभामा उपस्थित हुनुप¥यो नि ।’

सम्बन्धित पार्टीले आफ्नो सांसद सूचनाविना नै सम्पर्कविहीन भएको भन्दै निवेदन दिइसकेपछि पहिला ती सांसदको खोजी गर्नु प्राथमिक कर्तव्य हुने उनले बताए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।