केन्द्रीय संस्करण

पेटभित्र निलेर ९३ वटा खैरो हेरोइनका क्याप्सुल पाकिस्तानबाट काठमाडौंमा तस्करी

४ जना पक्राउ

person explore access_timeबैशाख ९, २०७८ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । धादिङको खनियाबास गाउँपालिका–१ घर भएका दावा लामा भिजिट भिसामा दुवई गए । दुवईमा ४ दिन बसेपछि ४९ वर्षीय दावा त्यहाँबाट पाकिस्तानको लाहोर हानिए । ०७७ चैत २६ मा उनी नेपाल फर्किए । लागुऔषध नियन्त्रण ब्यूरोबाट खटिएको प्रहरी टोलीले उनलाई विमानस्थलमा नियन्त्रणमा लियो । प्रहरीसँग उनले लागु औषध बोकेर आएको सुराक थियो । तर, सामान्य खानतलासी गर्दा भेटिएन । 

विमानस्थलमा तातोपानी खान आग्रह गर्दा दावाले खान आनाकानी गरे । ‘ढिला गरेर पानी पिउन थालेपछि हामीलाई शंका लाग्यो’ ब्युरोका प्रवक्ता (एसपी) ऋषिराम कँडेलले रातोपाटीसँग भने–‘अस्पतालमा लगेर सिटी स्क्यान गर्दा पेटमा क्याप्सुल देखियो ।’ 

प्रहरी अस्पतालका चिकित्सकले उनको पेटमा लुकाएर ल्याएको प्लाष्टिक कोट गरिएको क्याप्सुल निकालेका छन् । ९३ वटा क्याप्सुल पेटबाट निकाल्दा ९ सय ग्राम लागु औषध खैरो हेरोइन भेटिएको एसपी कँडेलले बताए ।  खैरो हेरोइन तस्करीमा संलग्न दावा र उनलाई पाकिस्तान पठाउने समूहका चार जनालाई ब्यूरोले पक्राउ गरेरको छ । पक्राउ पर्नेमा धादिङको सत्यवेदी घर भएकी ५९ वर्षीय गोपी तामाङ, रुबिभ्याली गाउँपालिका–३ की ४५ वर्षीय होनीमाया तामाङ र लमजुङ घर भएका वयसबहादुर गुरुङ छन् । 

गोपी तामाङ पाकिस्तानबाट लागु औषधको र्‍याकेट सञ्चालन गर्छिन् । उनले दुईवटा नागरिकता लिएकी छन् । ०६५ र ०६९ मा ब्यूरोले चलाएको मुद्दाको फरार सूचीमा रहेकी उनलाई सो मुद्दामा अदालतले पुर्पक्षका लागी थुनामा राख्ने आदेश दिएको छ ।  

१२ दिनमा दुवई–पाकिस्तान यात्रा 

दावा तामाङलाई होनिमाया तामाङले भिजिट भिसामा दुवई पठाएकी हुन् । ०७७ चैत १४ मा दुवई उडेका उनी १२ दिनपछि नेपाल फर्किए । दुवईमा चार दिन बसेपछि होनिमायाले पाकिस्तानी नागरिकको नम्बर दिइन् । पाकिस्तानी नागरिकले भिसा पठाएपछि उनी दुवईबाट पाकिस्तान उडेका थिए । 

‘पाकिस्तानी नागरिकले त्यहाँको एयरपोर्टमा दावालाई प्लाष्टिक कोटेड खैरो हेरोइन निल्न लगाएको खुलेको छ’ एसपी कँडेल भन्छन्–‘त्यसपछि उनी काठमाडौं आएका हुन् ।’  पाकिस्तान एयरपोर्टमा ९४ वटा क्याप्सुल दिएको र सोमध्ये अन्तिममा एउटा निल्न नसकेको दावाले प्रहरीलाई बताएका छन् । उनलाई दुवई पठाउने होनिमाया बोलेकी छैनन् ।  सो तस्करीमा गोपी र वयरबहादुरको पनि संलग्नता भएको लागु औषध नियन्त्रण ब्यूरोले जनाएको छ । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.