केन्द्रीय संस्करण

माओवादी केन्द्र विदेशी शक्तिका लागि ‘कम्फर्टेबल सरकार’ बनाउने तयारीमा लाग्यो : प्रधानमन्त्री ओली

person explore access_timeबैशाख ६, २०७८ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले नेकपा माओवादी केन्द्र प्रधानमन्त्रीबाट आफूलाई हटाउने र एमालेलाई विभाजन गर्ने एकसूत्रीय अभियानमा केन्द्रित रहेको आरोप लगाएका छन् ।

नेकपा एमाले १० औं महाधिवेशन आयोजक कमिटीको अध्यक्षसमेत रहेका ओलीले सोमबार बसेको बैठकमा राजनीतिक प्रतिवेदन पेश गर्दै माओवादी केन्द्रकाबारे यस्तो मूल्याङ्कन गरेका हुन् ।

ओलीले माओवादी केन्द्र विदेशी शक्तिका लागि ‘कम्फर्टेबल सरकार’ बनाउन तयार रहेको आरोपसमेत लगाएका छन् । ‘प्रधानमन्त्रीको प्रस्ताव बोकेर विभिन्न दलहरुको ढोकामा पुग्छ,’ माओवादी केन्द्रमाथि टिप्पणी गर्दै राजनीतिक प्रतिवेदनमा ओलीले भनेका छन्, ‘आफू नेकपा एमालेसमेतको समर्थनबाट विजयी भएको तथ्यलाई लत्याउँदै राजनीतिक स्थायित्वका पक्षमा उभिएका नेताहरुलाई कारवाही गर्छ ।’

बेलाबेलामा प्रचण्डबाट प्रकट हुने ‘अर्को जनयुद्ध’, ‘अर्को विद्रोह’ का अभिव्यक्ति हताशाका अभिव्यक्तिबाहेक केही नरहेको ओलीको भनाइ छ ।

उनले हताश हुँदै गएको माओवादी केन्द्रको भूमिका आगामी दिनमा झनै नकारात्मक एवं विभिन्न शक्तिकेन्द्रका लागि सहयोगी हुने सम्भावना रहेको उल्लेख गरेका छन् । ‘यस्ता अवसरवादी र हानीकारक प्रवृत्तिको आलोचना गर्दै माओवादीभित्रका सकारात्मक पक्षलाई एकतावद्ध बनाउने प्रयासलाई जारी राख्नुपर्छ,’ राजनीतिक प्रतिवेदनमा ओलीले भनेका छन् ।

 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.