केन्द्रीय संस्करण

जनताको चाहना र संसदको अंकगणित मिलिरहेको छैन : प्रधानमन्त्री ओली

person explore access_timeबैशाख ६, २०७८ chat_bubble_outline0
फाइल फोटो

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले राजनीतिक स्थायित्व र लोकतन्त्रको जगमा आर्थिक समृद्धिको अभियानलाई तीव्र पार्ने आफूहरुको प्रयासलाई पछिल्ला घटनाक्रमले प्रतिकुल प्रभाव पारेको जनाएका छन् ।

सोमबार एमालेको १० औं महाधिवेशन आयोजक समितिको बैठकमा अध्यक्षका हैसियतले पेस गरेको राजनीतिक प्रतिवेदनमा ओलीले प्रचण्ड–माधव नेपालहरुले निरन्तर असहयोगका कारण प्रतिनिधिसभा विघटनको बिन्दुसम्म परिस्थिति पुगेको जिकिर गरेका छन् ।

तर प्रतिनिधिसभा पुनर्स्थापना भए पनि समस्या यथावत् रहेको उनको भनाइ छ । देशको आवश्यकतालाई सम्बोधन गर्ने खालको, जनताका आकांक्षा पूरा गर्ने र विकासका आवश्यकतालाई अगुवाई गर्ने खालको भूमिका संसदले निर्वाह गर्नुपर्नेमा उनले जोड दिएका छन् ।

‘देशको आवश्यकता राजनीतिक स्थायित्व हो, जनताको आवश्यकता सामाजिक आर्थिक रुपान्तरण र समृद्धि हो,’ राजनीतिक प्रतिवेदनमा ओलीले भनेका छन्, ‘तर देश र जनताको चाहना र वर्तमान संसदको अंकगणित मिलिरहेको छैन ।’

ओलीले कतिपय नेताहरुको अभिष्ट र जनताको चाहनामा पनि तालमेल नमिलेको उल्लेख गरेका छन् । राजनीतिक प्रतिवेदनमा भनिएको छ, ‘देश र जनताको आवश्यकतालाई बदल्न मिल्दैन, यदि त्यस आवश्यकतासँग संसदको अंकगणित र संरचना मिलेन भने, कतिपय नेताहरुको अभिष्ट र स्वार्थ मिलेन भने त्यसलाई बदल्न सकिन्छ, बदल्नुपर्छ ।’

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.