ad
x

एकैपटक धेरै कसुर गर्नेविरुद्ध थप सजायको दावी लिने निर्णय

person explore access_timeचैत ३१, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । एउटै घटनास्थल प्रयोग गरेर फरक–फरक अपराध गर्नेविरुद्ध थप सजायको माग दावी लिएर अदालतमा मुद्दा दायर गर्ने निर्णय गरिएको छ । महान्यायाधिवक्ताको कार्यालयले सो निर्णय गरेको हो । महान्यायाधिवक्ताको कार्यालय व्यवस्थापन समितिले चैत २६ मा गरेको सो निर्णय सवै सरकारी वकिललाई सर्कुलर गरिएको छ । अपहरण गर्नेले बलात्कार र त्यसपछि हत्या गरेमा आरोपीलाई प्रत्येक कसुरको छुट्टाछुट्टै सजाय र जरिवानाको माग दावी लिने निर्णय गरिएको छ ।


मुलुकी अपराध संहिता–०७४ को दफा ४३ अनुसार महान्यायाधिवक्ताको कार्यालयले एकीकृत कसुर बापत थप सजायको मागदाबी लिने निर्णय गर्नसक्ने व्यवस्था छ ।   हाडनाता करणी गरेमा प्रहरीले संयुक्त रुपमा अनुसन्धान गर्ने तर अभियोजन गर्दा चाहिँ हाडनाता र बलात्कार छुट्टाछुट्टै सजायको दावी लिन महान्यायाधिवक्ताको कार्यालयले सरकारी वकिलहरूलाई सर्कुलर गरेको छ ।सरकारवादी मुद्दामा उपल्लो अदालतमा पुनरावेदन नगर्ने निर्णय गरेपछि पीडित आफैं अदालत गएमा सरकारी वकिलले बहस पैरवी नगर्ने भएको छ । महान्यायाधिवक्ताको कार्यालयका अनुसार चेक अनादर र ठगी जस्ता मुद्दामा प्रतिवादीले पीडितलाई बिगो बुझाएको अवस्थामा पुनरावेदन नगर्ने र पीडितले गरेमा प्रतिरक्षा नगर्ने निर्णय गरिएको छ । यसअघि पीडित आफैं माथिल्लो अदालतमा जाँदा सरकारवादी मुद्दा भनेर सरकारी वकिल प्रतिरक्षामा जाने गरेको थियो । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।