केन्द्रीय संस्करण
राजनीति

केपी ओली एमाले विभाजन गर्न उद्दत रहेको खनाल- नेपाल पक्षको ठहर

संगठन विस्तार तथा सुदृढीकरण सम्बन्धी अभियान घोषणा गर्ने तयारी

person explore access_timeचैत २०, २०७७ chat_bubble_outline1

 

काठमाडौं । नेकपा एमालेको झलनाथ खनाल र माधवकुमार नेपाल पक्षले अध्यक्ष केपी शर्मा ओली नै पार्टी विभाजन गर्न उद्यत रहेको निश्कर्ष निकालेको छ । साथै सो समूहले ओलीको उक्त कदम रोक्न देशभर समानान्तर संगठन विस्तार गर्ने निर्णय समेत गरेको छ । 

खनाल–नेपाल पक्षका नेताहरुको शुक्रबार बसेको स्थायी समिति बैठकले यस्तो निर्णय गरेको एमाले नेता योगेश भट्टराईले जानकारी दिए । त्यस्तै बैठकले नेताहरु सुरेन्द्र पाण्डे र घनश्याम भुसालमाथि ओलीले गरेको कारबाहीलाई स्वेच्छाचारी, पार्टीको नवौं महाधिवेशनको विधानविपरीत र पूर्वाग्रही भएको ठहर गर्दै भर्त्सना र निन्दा पनि गरेको छ । 

‘यो कारबाहीले केपी ओली नेकपा एमालेलाई विभाजन गर्न उद्यत हुनुहुन्छ भन्ने कुराको पुष्टि भएको छ’ बैठकपछि नेता भट्टराईले भने । त्यस्तै उनले केही दिनअघि आयोजित राष्ट्रिय भेलामा प्रस्तुत प्रतिवेदन र प्राप्त सुझावमाथि बैठकमा छलफल भएको भन्दै त्यसलाई भोली बस्ने बैठकले अन्तिम रुप दिँदै प्रकाशन गरेर देशव्यापी वितरण गर्ने निष्कर्ष निकालेको जानकारी दिए ।

शनिबार ३ बजे बस्ने बैठकमा राष्ट्रव्यापी कार्यक्रम, संगठन निर्माण, प्रशिक्षण, गोष्ठी, भेलालगायतका कार्यक्रमको ढाँचालाई अन्तिम रुप दिँदै संगठन विस्तार तथा सुदृढीकरण सम्बन्धी अभियान घोषणा गर्ने सो समूहको तयारी छ ।  सर्वोच्च अदालतको २३ फागुनको फैसलाले पार्टीलाई पुरानै अवस्थमा फर्काए पनि पार्टी अध्यक्ष ओलीले त्यसको कार्यान्वयन नगरेको ठहर बैठकले गरेको भट्टराईले जानकारी दिए ।

फैसला कार्यान्वयनका गर्दै पार्टी एकताको रक्षा गर्न देशभरका पार्टी कार्यकर्तालाई आव्हान गर्ने निर्णय भएको उनले बताए ।  बैठकले पार्टीको बहुमत खनाल नेपाल पक्षमै रहेको निश्कर्ष समेत निकालेको छ । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

  1. April 2, 2021, 5:39 p.m. Ram Acharya
    सडकबाट अध्यक्ष र साधारण सदस्य समेत नरहने गरी हटाएकाे व्यक्तिले केन्द्रीय कमिटिकाे निर्देशन बमाेजिम स्पष्टिकरण साेध्ने र कारवाहि गर्न मिल्छ ?? जे गरिन्छ सडकमा उफ्रेरै गरिन्छ ! हाम्राे विधि पद्दति भनेकै यही हाे !! विगत ३ वर्ष देखीकाे प्रचन्डकाे संगतबाट सिकेकाे यही गुण त हाे !!! हाम्राे कला भनेकै नाैंटकि हाे !!!
  2.  0 Reply

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.