केन्द्रीय संस्करण

अजोड इन्स्योरेन्सको इन्साडर ट्रेडिङ आशंका,  नेप्से भन्छ: कारोबार रद्द हुँदैन दोषी पत्ता लागे कारवाही हुन्छ

person explore access_timeचैत १७, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । अहिले अजोड इन्स्योरेन्सले इन्साइडर ट्रेडिङ गरेको आशंका लगानीकर्ताहरूले गरेका छन् । मंगलबार मात्र ५० प्रतिशत हकप्रद निष्काशनको प्रस्ताव गर्ने सूचना प्रकाशित गरेको अजोडले सोमबार नै सूचना चुहाएर इन्साइडर ट्रेडिङ गरेको आशंका  लगानीकर्ताले गरेका हुन् । तर नेप्सेलाई यो विषय टाउको दुःखाइको विषय बनेको छ । ‘कसले सूचना चुहायो कसरी पत्ता लगाउने ?’ नेप्से भन्छ । 

यद्यपि, यो विषयमा आफ्नो ध्यानाकर्षण भएको प्रवक्ता मुरारी पराजुली बताउँछन् । उनी भन्छन, ‘आशंका गर्न पाइयो तर पुष्टि गर्न गाह्रो छ । नेप्से र सूचीकृत कम्पनीको सम्बन्ध दुई बीचमा भएको सम्झौताअनुसार हुन्छ । कारोबार रद्द हुँदैन । प्रमाणित भयो भने चुहाउनेलाई कारबाही हुन्छ ।’

अजोड इन्स्योरेन्सको सेयर मूल्य  सोमबार ९.९६ प्रतिशतले बढेको थियो । तर आज एक सूचना प्रकाशित गर्दै अजोडले वैशाख ७ गते वार्षिक साधारणसभा बोलाएको छ । कम्पनीले हाल कायम चुक्ता पुँजीको ५० प्रतिशत हकप्रद सेयर जारी गर्ने मुख्य प्रस्ताव सभामा लैजाने भएको छ । यो सूचना पहिले नै चुहाएर सेयर मूल्य प्रभावित पार्न खोजेको लगानीकर्ताको आशंका हो । 


 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.