माउन्टेन गाइड लाइसेन्स सिफारिसमा नेपाल पर्वतारोहण संघ अन्योलमा

person explore access_timeचैत ४, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । पर्वतीय पथ प्रदर्शक (माउन्टेन गाइड) को नयाँ लाइसेन्स सिफारिसमा समस्या देखिएको छ । दशकौंपछि हालैमात्र खुल्ला भएको माउन्टेन गाइडको सिफारिसमा  कुन योग्यतालाई सिफारिस गर्ने भन्नेमा नेपाल पर्वतारोहण संघ (एनएमए) अन्योल बनेको हो ।


गत मंगलबारदेखि पर्यटन बोर्डले नयाँ लाइसेन्सको आवेदन खुल्ला गरेपनि आज दोस्रो दिनसम्ममा एक जनाको पनि आवेदन परेको छैन । अर्थात् पर्वतारोहण संघले आवेदन खुलेको दोस्रो दिनसम्म पनि एक जनाको पनि लाइसेन्सका लागि सिफारिस गर्न सकेको छैन ।
आवेदकको योग्यता र अनुभवलाई लिएर संघ अन्योल बनेको अवस्थामा न्यूनतम योग्यता पुगेका जो कोही पर्वतारोहण व्यवसायीलाई अब लाइसेन्स प्रक्रियामा भाग लिन पाउने व्यवस्था गर्नुपर्ने पर्यटन व्यवसायी रामकाजी तिवारीले रातोपाटीसँग बताए ।
यस्तो व्यवस्थामा संघ मार्फत मात्र नभएर अब व्यक्तिगत रुपमा समेत लाइसेन्सका लागि आवेदन दिन पाउनु पर्ने तिवारीको भनाइ छ । हाल माउन्टेन लाइसेन्सका लागि नेपाल पर्वतारोहण संघ (एनएमए) मार्फत मात्र सिफारिस लिएर जानुपर्ने प्रावधान रहेको छ । कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।