कुमारी घर पुनःनिर्माण हुने

person explore access_timeफागुन २५, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं ।  ललितपुरमा रहेको कुमारी छें र कुमारी घर पुनःनिर्माण हुने भएको छ । ०७२ सालको भूकम्पले क्षतिग्रस्त रहेको ललितपुरस्थित कुमारी छेँ र कुमारी घर भारत सरकारको अनुदानमा पुनःनिर्माण हुने भएको हो । मंगलबार भारतीय राजदूत विनय मोहन क्वात्राले ललितपुर महानगरपालिका वडा नं. १६ मा रहेको कुमारी छेँ र कुमारी निवासको शिलान्यास गरेका छन् ।


विशेषगरी माटो र काठबाट निर्माण गरिएको कुमारी घर भूकम्प पश्चात क्षतिग्रस्त बनेको थियो । भारत सरकारको आर्थिक अनुदानमा राष्ट्रिय पुनःनिर्माण प्राधिकरणले ४ करोड ५५ लाख ९४ हजार ९ सय ८५ रूपैँया ३२ पैसाको लागतमा भइरहेको भौतिक संरचनाको पुनःनिर्माण र नयाँ कुमारी घर निर्माण गर्न लागिएको राष्ट्रिय पुनःनिर्माण प्राधिकरण केन्द्रीय आयोजना इकाइ भवन आयोजना निर्देशक श्याम किशोर सिंहले बताए ।भौतिक संरचनाहरु पुरानै मौलिक स्वरुपमा बनाउने र सिमेन्ट डण्डीको प्रयोग नगरिने उनले बताए । डेढ वर्षमा सम्पन्न गरिसक्ने गरी बनाउन लागिएको भवन भुकम्प प्रतिरोधी बनाइने उनको भनाई छ । 
 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।