कर्पोरेट वार्ता

‘फाइभ इन वान’ बहुप्रष्ठित सामसुङ कर्ड माइस्ट्रो रेफ्रिजरेटर नेपाली बजारमा

अहिलेसम्मकै उत्कृष्ट उत्पादन भएको कम्पनीको दाबी

person explore access_timeफागुन २५, २०७७ chat_bubble_outline0

सामसुङ नेपाल, कन्जुमर इलेक्ट्रोनिक्सका प्रमुख आलोक गुप्तासँग कर्पोरेट वार्ताः


काठमाडौँ । गर्मीयाम सुरु भइसकेको छ । गर्मी मौसम सुरु भएसँगै बजारमा फ्यान, एसी, फ्रिज (रेफ्रिजरेटर) लगायत इलोक्ट्रोनिक्स डिभाइसहरूको माग बढ्न थालेको छ । त्यसो त गर्मी सिजनलाई नै लक्षित गरेर अहिले व्यवसायीहरूले सोही बमोजिमका इलोक्ट्रोनिक्स (विद्युतीय) सामग्री भित्र्याउन थालेका छन् ।यस्तैमा विश्व स्तरीय ब्रान्ड सामसुङले हालै मात्र बजारमा आफ्नो नवीनतम उत्पादन ‘सामसुङ कर्ड माइस्ट्रो’ रेफ्रिजरेटर अर्थात् दही जमाउन मिल्ने फ्रिज ल्याएको छ । जुन अहिलेसम्मकै उत्कृष्ट उत्पादन भएको सामसुङ इलेक्ट्रोनिक्सले जनाएको छ ।अहिलेसम्म बजारमा उपलब्ध अन्य साधारण रेफ्रिजरेटरको तुलनामा कर्ड माइस्ट्रो सर्वोत्कृष्ट हुनुका साथै अन्य ब्रान्डमा उपलब्ध नभएका फिचर्ससमेत समाहित भएको सामसुङ नेपालका कन्जुमर इलेक्ट्रोनिक्सका प्रमुख आलोक गुप्ता बताउँछन् । यो रेफ्रिजरेटरले नेपाल प्रवेश पाएको छोटै समयमा नेपाली उपभोक्ताको मन जित्न सफल भएको र राम्रो डिमान्डसमेत रहेको गुप्ताको भनाइ छ ।

कर्ड माइस्ट्रोमा त्यस्तो के छ ? जसले उपभोक्ताको मन जितिरहेको छ । कर्ड माइस्ट्रो कस्तो रेफ्रिजरेटर हो त ? यसबारे जानकारी दिन कम्पनीसँग कुरा गरेका छौँ । यस्तो छ माइस्ट्रोका लागि सामसुङ नेपालका कन्जुमर इलेक्ट्रोनिक्सका प्रमुख आलोक गुप्तासँग रातोपाटीका लागि प्रयास श्रेष्ठले गरेको सङ्क्षित कुराकानीः

कम्पनीले भर्खरै बजारमा कर्ड माइस्ट्रो रेफ्रिजरेटर ल्याएको छ । बजार कसरी अघि बढिरहेको छ ? अर्थात् तपाईंहरूको उत्पादन उपभोक्ताले कतिको रुचाएका छन् ?

निश्चय नै कम्पनीले भर्खरभर्खर मात्र बजारमा सामसुङ माइस्ट्रो रेफ्रिजरेटर ल्याएको छ । सामसुङको उत्कृष्ट उत्पादन अहिले हामी कर्ड माइस्ट्रोको बजार प्रवद्र्धनकै क्रममा छौँ ।

त्यसै पनि सामसुङका उत्पादन त्यसमाथि बहुआयामिक रेफ्रिजरेटर बजारमा उपभोक्ताले नरुचाउने भन्ने त कुरै हुँदैन । भारतीय बजारमा निकै सफल भएको उत्पादन हामीले नेपाली बजारलाई समेत ध्यानमा राखेर भित्र्याएका हौँ । त्यो कुरा हाम्रा उपभोक्ताले प्रोडक्टप्रति देखाउनु भएको रुचिले पनि प्रस्ट पारिरहेको छ ।

व्यावसायिक रूपमा कम्पनीले हालै मात्र माइस्ट्रोको प्रचार प्रसारमा लागे पनि प्रोडक्ट भने गत वर्षदेखि नै बजारमा आएको हो । पहिलो पटक थोरै सङ्ख्यामा आएको रेफ्रिजरेटरले राम्रो बजार लिन सफल भयो । त्यसले हाम्रा लागि बजार विश्लेषणमा निकै सहज बनाएको छ । अहिले हामी व्यावसायिक रूपमै कर्ड माइस्ट्रोलाई अघि बढाउँदै छौँ ।

त्यसलाई आगामी अप्रिल १ देखि औपचारिक रूपमै बजारमा लैजाने हाम्रो योजना छ ।

वास्तवमा कर्ड माइस्ट्रो कस्तो खालको रेफ्रिजरेटर हो ? जुन अरूभन्दा भिन्न छ ।

कर्ड माइस्ट्रो भनेको दही जमाउन मिल्ने फ्रिज हो । हामीले पहिलो पटक बजारमा दही जमाउन समेत मिल्ने नयाँ खालको नयाँ फ्रिज ल्याएका छौँ । यो उत्पादन सामसुङ कम्पनीको मात्र नभएर अन्य ब्रान्डभन्दा एड्भान्स प्रोडक्ट हो ।

फ्रिज त बजारमा धेरैथरीका छन् तर कर्ड माइस्ट्रो त्यस्तो खालको फ्रिज हो जसमा आवश्यकता अनुसारको दही जमाउन सकिन्छ । त्यो फ्रिजमा कम्पनीले दही जमाउनकै लागि भनेर एउटा छुट्टै एक लिटरको डम्बा उपलब्ध गराएको छ ।

डिजिटल, म्यानुअल्ली डिभाइसका रूपमा उपलब्ध गराइएको सो सिस्टमबाट अधिकतम ६ देखि ८ घण्टामा दही जमाउन सकिन्छ । यसका लागि आवश्यक टेम्पेचर (तापक्रम) डिभाइसमै फिक्स गर्न सकिन्छ । साथै त्यसबाट आफ्नो स्वाद अनुसारको दही जमाउन सकिन्छ । त्यो विशेषता  अरू ब्रान्डका फ्रिजमा पाउन सकिँदैन ।

फ्रिज त्यसमा पनि छुट्टै दही जमाउन सकिने सुविधा, कम्पनीले किन कर्ड माइस्ट्रोको विकास ग¥यो होला ?

पहिलो कुरा हामीले के बुझ्न आवश्यक छ भने कर्ड माइस्ट्रो सामसुङको उत्पादन भए पनि यो विशुद्ध इन्डियन उत्पादन हो । यसले आफ्नो बजारको मागलाई हेरेर उत्पादन गरेको छ र यो उत्पादन भारतीय बजारमा निकै सफलसमेत भएको छ ।

भारतमा मात्र नभएर नेपालमा समेत परम्परागत तथा धार्मिक रूपले शुभ कार्य, शुभ साइतमा दही खाने र खुवाउने संस्कृति छ । हाम्रा यस्ता खाले  संस्कृतिलाई आत्मसात गरेर नेपाली बजारमा कर्ड माइस्ट्रो फ्रिज ल्याएका हौँ । त्यो फ्रिज नेपाली बजारमा पनि निकै राम्रो मानिएको छ । अहिले बजारमा कर्ड माइस्ट्रोको राम्रो माग रहेको देखिन्छ ।

मैले अगाडि पनि भने, अनौपचारिक रूपमा गत वर्ष नै हामीले केहीँ सङ्ख्यामा कर्ड माइस्ट्रो फ्रिज बजारमा ल्याएका थियौँ । छोटो समयमा नै त्यो बिक्री भएको थियो । अहिले हामीले औपचारिक रूपमा नै बजारमा कर्ड माइस्ट्रोलाई अघि बढाएका छौँ । यसमा आम उपभोक्ताको रुचि र रोजाइ धेरै नै रहेको पाएका छौँ ।

मूल्य कति छ नि ?

कर्ड माइस्ट्रो विशेषतः हामीले दुई भेरियन्टमा ल्याएका छौँ । एउटा कर्ड माइस्ट्रो आरटी २८ र अर्को आरटी ३४ मा छ । आरटी २८ सामान्य फ्रिज हो । त्यसमा दही जमाउने सुविधा पनि दिएका छौँ । जुन आम उपभोक्ताले उपभोग गर्न सक्छन् । त्यसको मूल्य ६३, ६४ हजार रुपैयाँ मात्र छ ।

अर्को मोडल भनेको आरटी ३४ हो । यो पनि कर्ड माइस्ट्रो फ्रिज नै हो । तर यसमा भने कम्पनीले फाइभ इन वान मोडहरू समाहित गरेको छ । त्यसको मतलब फ्रिजमा पाँचवटा टेक्नोलोजीयुक्त फिचर्स उपलब्ध गराइएको छ । आवश्यकता अनुसार प्रयोगकर्ताहरूले त्यसमा उपलब्ध सुविधाहरू प्रयोग गर्न सक्छन् । त्यसको मूल्य नेपाली बजारमा ९६ हजार रुपैयाँ रहको छ ।

फ्रिज भन्नेवित्तिकै पहिले उपभोक्ताको दिमागमा विद्युत्को बिलले हिट गर्छ । कर्ड माइस्ट्रो चाहिँ कत्तिको मितव्ययी छ त ?

हो, यो समस्याको समाधन भनेकै सामसुङ हो । कम्पनीले यही किफायती, उपभोक्तामैत्री र क्वालिटीकै लागि भनेर ब्रान्डको उत्कृष्टताका लागि बर्सेनि ठूलो बजेट खर्च गर्ने गरेको छ । आफ्नो इनोभेसनमा ठूलो खर्च गर्ने कम्पनीमध्येकै सामसुङ एक हो । त्यसैले सामसुङ कर्ड माइस्ट्रो उपभोक्तामैत्री, कम खर्चालु नहुने त कुरै छैन । कम्पनीले फ्रिजमा भरपूर टेक्नोलोजीको प्रयोग गरेको छ । यसले विद्युत् खपतलाई कम गरी अनावश्यक खर्च कटौती गर्छ ।

पहिले पहिले जस्तो फ्रिज भन्ने वित्तिकै बिजुलीको बिल भनेर तर्सिनुपर्ने अवस्था अहिले छैन । सामान्य फ्रिज र डिजिटल फ्रिजको विशेषता वा फरक भनेकै यही हो । उपभोक्ताले मजाले सामसुङका फ्रिज चलाउन सक्छन् । यसमा अनावश्यक र बढी खर्च आउने भन्ने समस्या रहँदैन । तर बजारमा पाइने अन्य सामान्य फ्रिज चलाउनु भयो भने चाहिँ भन्न सकिन्न ।

थप भिडियो मार्फत ...

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।