ad
केन्द्रीय संस्करण
समाचार

संसद्‌मा काँग्रेसको नाराबाजी, जसपाको साथ

person explore access_timeफागुन २३, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । प्रमुख प्रतिपक्षी नेपाली काँग्रेसले गरेको संसद अवरुद्धमा विपक्षी दल जनता समाजवादी पार्टीले पनि साथ दिएको छ । संवैधानिक परिषद् सम्बन्धी अध्यादेश फिर्ताको माग गर्दै काँग्रेस रोष्टम घेराउमा उत्रिँदा जसपा पनि सँगै थियो ।

सरकारले ल्याएको संवैधानिक परिषदसम्बन्धी  अध्यादेश फिर्ता नलिए बैठक सुचारु हुन नदिने बताएको थियो । काँग्रेस सचेतक पुष्पा भुसालले अध्यादेश संविधान प्रतिकूल रहेको भन्दै आफ्नो पार्टीको विरोध रहेको बताइन् ।

त्यसपछि बोल्ने समय पाएका काँग्रेस संसदीय दलका प्रमुख सचेतक बालकृष्ण खाणले अध्यादेश तुरुन्त फिर्ता गर्न माग गरे ।

तर सभामुख अग्निप्रसाद सापकोटाले कानुन न्याय तथा संसदीय मामिलामन्त्री लीलानाथ श्रेष्ठलाई अध्यादेश पेश गर्न अनुमति दिएपछि काँग्रेसले रोष्टम घेराउ गरेर नाराबाजी सुरु गरेको हो ।

काँग्रेस सांसदले नाराबाजी गरेपछि जसपाका सांसदहरुले पनि साथ दिएका थिए । संवैधानिक परिषद् सम्बन्धी अध्यादेश पेस गर्ने बैठकको कार्यसूची राखिएको भन्दै नेकपा प्रचण्ड नेपाल समूहका सांसदहरुले भने बैठक नै बहिष्कार गरेका थिए ।


 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.