ad
केन्द्रीय संस्करण

जनप्रतिनिधिलाई जनअपेक्षा अनुसार काम गर्न प्रदेश प्रमुख कलौनीको सुझाव

person explore access_timeफागुन २०, २०७७ chat_bubble_outline0

सुर्खेत । कर्णाली प्रदेशका प्रदेश प्रमुख गोविन्दप्रसाद कलौनीले नागरिकको अपेक्षाअनुरूप काम गर्न नगरपालिकाका प्रतिनिधिहरूलाई सुझाव दिएका छन् ।

बिहीबार नगर विकास कोष प्रादेशिक कार्यशाला गोष्ठी कार्यक्रममा प्रदेश प्रमुख कलौनीले आफ्नो पालिकाको विकास र परिवर्तनको लागि जनप्रतिनिधिहरु दृढ संकल्पका साथ लाग्नुपर्नेमा जोड दिए ।

‘प्रचुर सम्भावना युक्त कर्णालीको विकास र समृद्धितर्फ सबैको ध्यान केन्द्रित हुन जरुरी छ,’ उनले भने, ‘संघीयतासँगै नागरिकले स्थानीय तथा प्रदेश सरकारसँग निकै ठुला आशा गरिरहेका छन् । त्यसैले आफ्नो कार्यकालमा जनताको माग अनुरुप काम गर्न आवश्यक छ ।’

‘सुखी कर्णाली सुखारी कर्णालीवासी’को नारालाई सार्थक पार्न सबैले आ–आफ्नो  तहतप्काबाट भूमिका निर्वाह गर्नुपर्नेमा पनि उनले जोड दिए । जनप्रतिनिधिहरु ऐक्यबद्ध भएर मात्र कर्णालीको समग्र विकास हुने कलौनीको तर्क थियो । 

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीका विकास तथा व्यवस्थापन विज्ञ इन्जिनियर गजेन्द्र प्रसाद थपलियाले विगतमा समानता मुलक विकास नभएको टिप्पणी गरे । नेताहरुले आ–आफ्नो क्षेत्रको बारेमा मात्र सोच्ने प्रवृत्तिका कारण विकासको मेरुदण्ड समानता मुलक हुन नसकेको उनले बताए ।

उनले पहुँचका आधारमा विकास गर्ने परिपाटी अन्त्य हुन आवश्यक रहेको बताए ।

नगर विकास कोषका सञ्चालक समिति सदस्य तथा वीरेन्द्रनगर नगरपालिकाका उप–मेयर मोहनमाया ढकालले हालसम्मको अवधिमा जन अपेक्षाकृत काम गर्न नसकेको स्वीकार गरिन् । उनले पालिकामा स्रोतको कमी भएका कारण पनि सोचेअनुसार काम गर्न नसकेको गुनासो गरिन् ।

नगर विकास कोषका कार्यकारी निर्देशक कृष्ण प्रसाद सापकोटाले नगरपालिकाले आन्तरिक आय बढाउने खालका आयोजनाहरु छनोट गरेर लगानी गर्न सकिने बताए । ‘कोषले पूर्वाधारमा लगानी गर्न सक्छ,’ उनले भने । 


 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.