ad
केन्द्रीय संस्करण

फागुनमै प्रतिवन्ध, फागुनमै सहमति ! फागुनसँग ओलीको अनौठो संयोग

person explore access_timeफागुन २०, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र फागुनबीच अनौठो संयोग जुरेको छ । फागुनमा जन्मिएका ओलीले प्रधानमन्त्रीका रुपमा दोस्रो कार्यकालको सुरुवात फागुनमै गरेका थिए । ओलीले २०७४ फागुन ३ गते प्रधानमन्त्रीका रुपमा सत्ता सम्हालेका थिए ।

प्रधानमन्त्री ओलीले फागुनमै सिके राउतलाई मूल धारको राजनीतिमा ल्याएका थिए । तराई मधेसमा पृथकतावादी गतिविधि गर्दै आएका राउतलाई ओली सरकारले २०७५ फागुन २४ गते ११ बुँदे सहमति गर्दै राष्ट्रिय राजनीतिको मूल धारमा ल्याएको हो ।

यतिमात्र होइन, ओली सरकारले विप्लव समूहमाथि फागुनमै प्रतिबन्ध लगाएको थियो । २०७५ फागुन २८ गते सरकारले विप्लव समूहमाथि राजनीतिक गतिविधिमा प्रतिबन्ध लगाएको थियो ।

विप्लव समूहलाई ओली सरकारले फागुनमै सहमतिमा ल्याएको छ । दुवै समूहले फागुनमै वार्ता टोली गठन गरेका थिए भने २०७७ फागुन २० गते सरकारी वार्ता टोली र विप्लव समूहको वार्ता टोलीबीच तीन बुँदे सहमति भएको हो । ओलीको मिर्गौला प्रत्यारोपण पनि फागुन मै भएको थियो । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.