ad
केन्द्रीय संस्करण

नोबेलका डा.यादवले गरे एकैदिन १४ जनाको ल्याप्रोस्कोपिक शल्यक्रिया

person explore access_timeफागुन १६, २०७७ chat_bubble_outline0

बिराटनगर । नोबेल शिक्षण अस्पतालका डा.रोहित प्रसाद यादवले एकैदिन १४ जनाको शल्यक्रिया गरेका छन् । अस्पतालमा उपचारका लागि आएका ३ पुरुष र ११ महिलाको ल्याप्रोस्कोपिक विधिबाट गत बिहिबार एकैदिन शल्यक्रिया गरी पित्त थैलीको पत्थरी निकालिएको हो ।

एउटै व्यक्तिले एकैदिन १४ जनाको शल्यक्रिया गरेको रेकर्ड नेपालमा हालसम्म नरहेको डा.यादवको दावी छ । ‘एकैदिन १०/१२ जनासम्मको शल्यक्रिया गरेको सुनेको थिए । तर, एउटै सर्जनले एकैदिन त्यो भन्दा बढी शल्यक्रिया गरेको रेकर्ड हालसम्म थाहा छैन,’ डा.यादवले भने–‘एकैदिन एउटै सर्जनले १४ जनाको सर्जरी गरेको सम्भवतः यो नेपालमै पहिलो रेकर्ड हो ।’

शल्यक्रिया गरिएका सवै जनाको स्वास्थ्य अवस्था सामान्य छ । शनिवारसम्म १४ जना नै निको भएर डिस्चार्ज भइसकेका छन् । १६ वर्षअघिदेखि शल्यक्रिया थालेका डा. यादव विगत अढाई बर्षदेखि नोबेलमा कार्यरत छन् । हालसम्म करिब १० हजार बिरामीको सफलतापूर्वक शल्यक्रिया गरिसकेको डा.यादव बताउँछन् ।
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.