ad
केन्द्रीय संस्करण

बैंकहरुले अबदेखि विद्युतीय कारोबार प्रर्बद्धनमा खर्च गर्नुपर्ने

person explore access_timeफागुन १६, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । बैंक तथा वित्तीय संस्थाहरुले अबदेखि विद्युतीय कारोबार प्रर्बद्धनमा खर्च गर्नुपर्ने भएको छ । नेपाल राष्ट्र बैंकले आइतबार बैंक तथा वित्तिय संस्थालाई जारी गरेको एकीकृत निर्देशिकालाई संसोधन गर्दै सो व्यवस्था गरेको हो । 
निर्देशिकाको बुँदा नम्बर १६ को उपबुँदा ‘क’ मा खण्ड ९ थप गर्दै सो व्यवस्था गरेको हो । यसअघि यस्तो व्यवस्था थिएन । संशोधित निर्देशिकामा भनिएको छ, ‘संस्थागत सामाजिक उत्तरदायित्व कोषमा जम्मा भएको रकमबाट हुने खर्चको बढीमा ५ प्रतिशतसम्म विद्युतीय कारोबार प्रवद्र्धनका लागि खर्च गर्न सकिनेछ ।’

नियामक राष्ट्र बैंकले पछिल्लो समय डिजिटल कारोबारलाई महत्व दिँदै आएको छ । विशेषगरी क्यूआर कोड भुक्तानीलाई जोड दिदै गर्भनर क्यूआर कोडको उद्घाटनमा व्यस्त भएका छन् । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.