ad
केन्द्रीय संस्करण

नेवा संस्कृति र परम्परा नेपालको अमूल्य निधि हो: मुख्यमन्त्री पौडेल

person explore access_timeफागुन १५, २०७७ chat_bubble_outline0
file photo

हेटौंडा । बागमती प्रदेशका मुख्यमन्त्री डोरमणि पौडेलले नेवा संस्कृति र परम्परा नेपालको अमूल्य निधि रहेको बताएका छन् ।  नेवा गुठी खल मकवानपुरको वार्षिक साधारणसभालाई आज हेटौंडामा सम्बोधन गर्दै उनले नेवारी परम्पराको संरक्षण र संवर्द्धन गर्दै आफ्नो पहिचान जोगाउन गुठीको भूमिका महत्वपूर्ण रहेको जनाए ।

मुख्यमन्त्री पौडेलले नेवा गुठीले निर्माण गर्न लागेको शंखधर साख्वा उद्यानको सफलताको कामना गर्दै हरेक परियोजना सफल बनाउन निरन्तर सक्रियताको आवश्यकता पर्ने बताए । उनले  उद्यान निर्माणका लागि प्रदेश सरकारले तत्काल रु १० लाख बजेटको व्यवस्था गरेको र आगामी वर्षमा पनि यसमा रकम थप गर्दै जाने प्रतिबद्धता व्यक्त गरे । उनले हेटौँडामा रहेका निजी क्षेत्रबाट निर्मित तीन महत्वपूर्ण पर्यटकीयस्थलको उदाहरण दिँदै ती निरन्तरको सक्रियता र लगनशीलताका कारण चर्चित पर्यटकीय उद्यान बनेको धारणा राखे ।

हेटौंडाका शहीद स्मारक, कुष्माण्डा सरोबर र हर्नामाडी कला प्रतिष्ठानको गुम्बा डाँडा स्वदेशी तथा विदेशी पर्यटकको आकर्षक गन्तव्य बन्दै गएको बताउँदै उहाँले बीसौं वर्षको लगनशीलता र प्रतिबद्धताका कारण ती स्थल पर्यटकीयस्थलमा परिणत भएकाले त्यस्तै प्रतिबद्धता भए मात्रै उद्यान निर्माण  सफल हुने विश्वास व्यक्त गरे । मुख्यमन्त्री पौडेलले  साख्वा उद्यानलाई नेवार समुदायको संस्कृति झल्किने गरी निर्माण गरेर नेवारी संस्कृतिको अध्ययन केन्द्रका रुपमा विकास गर्न सकिने धारणा व्यक्त गरे । 

यसैबीच  गुठी खलले बागमती प्रदेशका सभामुख सानुकुमार श्रेष्ठलाई सम्मान गरेको छ । नेवार समुदायबाट राजनीतिक क्षेत्रमा लागेर सफलता प्राप्त गरी नेवारी समुदायको गौरव बढाएवापत श्रेष्ठलाई सम्मान गरिएको  गुठी खलले जनाएको छ ।
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.