ad
केन्द्रीय संस्करण

सर्वोच्चको फैसलाको स्वागत गर्दै पोखरामा र्‍याली

person explore access_timeफागुन १२, २०७७ chat_bubble_outline0

पोखरा । सर्वोच्च अदालतले संसद पुनःस्थापना गर्न दिएको आदेशको स्वागत गर्दै पोखरामा ¥याली निकालेको छ । सर्वोच्च अदालतको संसद् पुनःस्थापनाको आदेशको खुसीयालीमा फैसलाको स्वागत गर्दै प्रचण्ड नेपाल समूहका नेता कार्यकर्ताले र्याली निकालेको हो । 

पृथ्वी चोकबाट शुरु भएको र्याली न्युरोड हुँदै चिप्लेढुंगा मानवअधिकार चोक पुगेर कोणसभामा परिणत भएको थियो । कोणसभालाई सम्बोधन गर्दै नेकपा केन्द्रीय सदस्य तुलबहादुर गुरुङले सर्वोच्चको फैसलाले प्रधानमन्त्री खड्गप्रसाद ओलीको असंवैधानिक कदमलाई रोकिदिएको बताए । उनले ओलीको सर्वसत्तावादको यात्रालाई सर्वोच्चको फैसलाले रोकिदिएको बताए । 

नेता गुरुङले प्रधानमन्त्री ओलीलाई प्रतिगमन गरेकोमा क्षमा याचना गर्दै राजीनामा दिन आग्रह गरे । उनले सर्वोच्चको फैसलापछि पनि विभिन्न तिकडम गर्दै राजीनामा नदिएर सत्ता टिकाउन अर्को जालझेलको तानावाना बुन्ने सपना नदेख्न चेतावनी दिए ।
नेकपा कास्की इञ्चार्ज राजकाजी गुरुङ (करण) ले सर्वोच्च अदालतले ओलीको प्रतिगामी कदम रोकेको बताए । नेता करणले ओलीको प्रतिगामी कदमको साथ दिएका नेता कार्यकर्तालाई पार्टीमा फर्कन आग्रह गरे ।
नेकपा कास्की सचिव बखानसिंह तमुले ओलीको असंवैधानिक कदमलाई सर्वोच्च अदालतले बदर गरिदिएपछि अत्तालिएको बताए ।
र्‍यालीमा सहभागि नेता कार्यकताहरुले न्यायालय हाईहाई, केपी ओली बाईबाई, केपी तिम्रो पाराले, दुःख पाए साराले लगायतका नारा लगाएका थिए ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.