ईरानमाथि लगाइएको प्रतिबन्ध तत्काल हट्दैनः बाइडेन

person explore access_timeमाघ २५, २०७७ chat_bubble_outline0
file photo

एजेन्सी । अमेरिकी राष्ट्रपति जो बाइडेनले ईरानमाथि लगाइएको आर्थिक प्रतिबन्ध तत्काल नहटाइने बताएका छन् । सीबीइस न्युजका लागि दिइएको अन्तरवार्तामा बोल्दै राष्ट्रपति बाइडेनले ईरानमाथि लगाइएको आर्थिक प्रतिबन्ध नहटाइने बताएका हुन् ।


अन्तरवार्तामा बाइडेनलाई अमेरिकाले वार्ताका लागि ईरानलाई तयार पार्न प्रतिबन्ध हटाउँछ कि हटाउँदैन ? भन्ने प्रश्न सोधिँदा त्यसको जवाफमा बाइडेनले तत्काल प्रतिबन्ध हटाउन नसकिने जवाफ दिएका छन् । यद्यपि, अमेरिकाले आणविक सम्झौताको पुनः कार्यान्वयन गर्न इरानमाथि दबाब दिइराख्ने तयारी गरेको छ ।सन् २०१५ मा संयुक्त राज्य अमेरिका लगायतका मुलुकहरुले ईरानसँग आणविक सम्झौता गरेका थिए । तर सन् २०१८ मा अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पको प्रशासनले त्यसलाई एकतर्फी रुपमा तोडेको थियो । अमेरिकाले एकतर्फी रुपमा सम्झौता तोडेर आर्थिक नाकाबन्दी घोषणा गरेपछि ती दुई मुलुकबीचको सम्बन्ध राम्रो छैन ।कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।