ad
केन्द्रीय संस्करण
समाचार

साना कम्पनीले उचाल्यो सेयर बजार

person explore access_timeमाघ १२, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । साना कम्पनीमा लगानीकर्ता हावी हुँदा सोमबारको सेयर बजार पनि उचालिएको छ । यो दिन सेयर बजार परिसूचक नेप्से १६.०४ अंकले बढेको छ । सो वृद्धिसँगै बजार परिसूचक २ हजार ४ सय ४० दशमलव ८७ अंकमा पुगको हो । यो दिन कुल ८ अर्ब ९० करोडको कारोबार भएको थियो । 

नेप्से परिसूचक बढे पनि यो दिन सेन्सेटिभ परिसूचक भने घटेको छ । सेन्सेटिभ परिसूचक सेयर बजारमा सूचिकृत ‘क’ वर्गका कम्पनीको मापन गर्ने परिसूचक हो । यो दिन १२ वटा उपसूचक मध्ये बैंकिङ, व्यापारमूलक, निर्जीवन बीमा, अन्य र म्युचुअल फण्ड समूह मात्रै बढेका छन् । 

आज नागरिक लगानी कोष, गुराँस लघुवित्त, प्राइम लाइफ इन्स्योरेन्स, माउन्टेन इनर्जी हाइड्रोपावर, नेशनल हाइड्रोवापर कम्पनी र हिमालयन पावर पार्टनरको सेयरमूल्य ९ प्रतिशत भन्दा धेरैले बढेको छ । सबैभन्दा बढी मूल्य भने श्री इन्भेष्टमेन्टको ६.९८ प्रतिशतले घटेको छ । आज कारोबार भएका १ सय ७४ कम्पनीमध्ये ६२ कम्पनीको मूल्य बढेको छ । १ सय ७ कम्पनीको मूल्य घट्दा ५ कम्पनीको मूल्य स्थिर रहेको छ । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.