ad
केन्द्रीय संस्करण

नेपाल–चीन सीमा स्तम्भहरुको प्रतिवेदन माग गर्दै धर्ना

person explore access_timeमाघ ११, २०७७ chat_bubble_outline0

 

राष्ट्रिय अभियान नेपालले नेपाल–चीन सीमा स्तम्भहरुको जीपीएस कोर्डिनेट तथा सुपरिवेक्षणको प्रतिवेदन सार्वजनिकको माग गर्दै नापी विभागको आगाडी धर्ना शुरु गरेको छ । अभियानका संयोजक विनय यादवले नापी विभागसँग नेपाल–चीन सीमा स्तम्भहरुको जीपीएस कोओर्डिनेट, सीमा स्तम्भहरुको पछिल्लो सुपरिवेक्षणको प्रतिवेदन पटक–पटक माग गरेको तर हालसम्म उपलब्ध नगराएको कारण धर्ना बस्न बाध्य भएको बताए ।

चीनले नेपालको भूमि मिचेको कुरा पटक–पटक बाहिर आएको हो तर नेपाल तथा चीनका सरकारले त्यो कुरा स्वीकार नगरेको हुँदा वास्तविकता के हो बुझ्नका लागि प्रतिवेदन माग गरेको तर हालसम्म नापी विभागले उपलब्ध नगराएको कारण आफूहरु धर्नामा बसेको बताए । नेपाली काँग्रेसले चीनले नेपालको भूमि मिचेको कुरा प्रमाणसहित प्रतिवेदन तयार गरेको छ । सञ्चारमाध्यममा पनि पटक–पटक कुरा आएको छ तर सरकार यसमा गम्भीर नभएको कारण अभियानले सत्य तथ्य खोजीका लागि नापी विभागसँग केही तथ्यहरु माग गरिएका उनले बताए ।

यो धर्ना माघ १३ गतेसम्म चल्नेछ । त्यसपछि पनि दिएन भने पुनः चरणबद्ध आन्दोलनको घोषणा गर्ने उनले चेतावनी दिए ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.