बाइडेनले राष्ट्रपतिको पद सम्हाल्ने बित्तिकै ठूलो निर्णयमा गरे हस्ताक्षर

person explore access_timeमाघ ८, २०७७ chat_bubble_outline0

अमेरिकी राष्ट्रपति पद सम्हाल्ने बित्तिकै जो बाइडेनले थुप्रै ठूला निर्णयमाथि हस्ताक्षर गरे । 


ओभल अफिसमा कालो मास्क लगाएर पुगेका राष्ट्रपति बाइडेनले पत्रकारसँग कुराकानी गरे अब उनको ठूलो प्राथमिकतामा ‘कोभिड संकट’, ‘आर्थिक संकट’ र जलवायु संकट’ समावेश भएको बताएका छन् । उनले आफ्नो पहिलो कार्यकारी आदेश अनुसार सबै अमेरिकीलाई कोभिड–१९ का लागि मास्क लगाउन अनिवार्य गरिदिएका छन् र साथै पेरिस जलवायु सम्झौतालाई अमेरिकामा पुनः समावेश गरेका छन् । कार्यकारी आदेश त्यस्ता आदेश हुन् जसमा राष्ट्रपतिले संसदबाट अनुमति लिनु पर्दैन । बराक ओबामाले यसको लगातार प्रयोग गर्दथे र डोनल्ड ट्रम्पले आफ्नो कार्यकालको पहिलो हप्तामा यसको निकै प्रयोग गरेका थिए । 

यद्यपि, कार्यकारी आदेशलाई निकै विवादास्पद मानिन्छ ।

 यदि जो बाइडेन प्रशासनको पहिलो दिनलाई हेर्ने हो भने नयाँ राष्ट्रपति आफ्नो समय खेर गर्न नचाहेको देखिन्छन् किनभने उनले आफ्नो एजेन्डा लागू गर्न र डोनाल्ड ट्रम्पको नीति फिर्ता लिनका लागि हालसम्म १७ कार्यकारी आदेशमा हस्ताक्षर गरिसकेका छन् । 

अबका केही दिनमा उनले थप केही आदेशमा हस्ताक्षर गर्ने सम्भावना रहेको छ । 

यदि अघिल्ला राष्ट्रपतिसँग तुलना गर्ने हो भने दुई हप्ताभित्र राष्ट्रपति डोनल्ड ट्रम्पले आठ र राष्ट्रपति बराक ओबामाले ९ कार्यकारी आदेशमा हस्ताक्षर गरेका थिए । 

नयाँ प्रशासनले भनेको छ, ‘देशको वर्तमान स्थिती ठिक छैन र उसले महामारीका कारण खस्कँदो अर्थव्यवस्थासँग जुधिरहेका छ, त्यसैले राष्ट्रपतिको तर्फबाट तत्काल कदम उठाउन आवश्यक छ ।’

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।