केन्द्रीय संस्करण

यसरी आफ्नो ग्रीन टीलाई बनाउनुहोस् असरदार, तीब्र रुपमा घट्नेछ तौल

person explore access_timeमंसिर ४, २०७७ chat_bubble_outline0

ग्रीन टीको प्रयोग बढेको पेटलाई कम गर्नका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ । आफ्नो दैनिकीमा असाध्यै व्यस्त हुनेहरु जो व्यक्तिले आफ्नो शरीरको हेरविचार गर्न सक्दैनन् र अनियमित खानपिनका कारण मोटोपनाबाट ग्रसित छन् भने उनीहरुले आफ्नो खानामा ग्रीन टी प्रयोग गर्न सक्छन् । ग्रीन टीमा भएका तत्वले शरीरको अतिरिक्त बोसो घटाउन महत्वपूर्ण भूमिका निभाउँछ । 

ग्रीन टीले शरीरमा भएको बोसो कम गर्नुका साथै शरीरबाट विषालु पर्दाथलाई पनि बाहिर निकाल्ने काम गर्छ । दैनिक बिहान एक कप ग्री टी पिउँदा तपाईंलाई ठूलै फाइदा मिल्छ ।

ग्रीन टीले शरीरमा बढेको फ्याट गलाउन महत्वपूर्ण भूमिका निभाउँछ । ग्रीन टीको प्रयोग मधुमेह रोगीका लागि रामबाणजस्तै हुन्छ । ग्रीन टीले शरीरमा कोलेस्ट्रोल र रक्तचापलाई नियन्त्रण गर्न मद्दत गर्छ । 

एक असरदार ग्रीन टी बनाउनका लागि तपाईंले एक गिलास पानी तताउनुहोस् । यसमा एक चम्चा ग्रीन टी मिसाउनुहोस्, पानी उम्लिएपछि यसमा पुदिना र तुलसीका दुई–दुईवटा पात हाल्नुहोस् र केही बेर पकाउनुहोस् । दुई मिनेटपछि यसमा अदुवा कुटेर हाल्नुहोस् र थोरै बेर उम्लिएपछि यसमा आधा चम्चा कागतीको रस मिसाउनुहोस् । तपाईंको वेट लस ग्रीन टी बनेर तयार भयो । यसलाई बिहान खाली पेटमा खानु निकै फाइदाजनक छ । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.