केन्द्रीय संस्करण

अपरा थापा अन्तर्राष्ट्रिय मानव अधिकार पुरस्कार २०२० को निर्णायक समितिमा चयन

person explore access_timeमंसिर ४, २०७७ chat_bubble_outline0

 

सामाजिक अभियन्ता अपरा थापा भट्टराईलाई १० औँ अन्तर्राष्ट्रिय मानव अधिकार पुरस्कार २०२० को निर्णायक समिति सदस्यमा चयन गरिएको छ । अन्य मुलुकबाट विभिन्न व्यक्तिहरुको चयनसँगै नेपालबाट अपरा उक्त समितिमा परेकी हुन् ।

यो पुरस्कार मानव अधिकार परिषद्को सबैभन्दा प्रतिष्ठित मानव अधिकार पुरस्कार हो। यो पुरस्कार मानवअधिकार र मानवतामा सेवाको संरक्षण र प्रबर्द्धनको लडाइँमा असाधारण नेतृत्व देखाउने व्यक्ति र संस्थालाई प्रदान गरिन्छ ।

अपारा थापा भट्टराईले शिक्षाको प्रचार र राष्ट्रमा अभावग्रस्तमा परेकालाई सेवा प्रदान गरिरहेकी छिन । उनी ‘अन्तर्राष्ट्रिय साहसी महिला २०१९’ बाट पुरस्कृत भैसकेकी छिन् ।

सन् २०२० को लागि कसले मानवीय पुरस्कार पाउने भन्ने निर्णयका लागि भट्टराईसँगै विश्वका विभिन्न स्थानका बौद्धिक मानिस हुनेछन्। जसमा प्राध्यापक डा जाहिद हक(मलेसिया), डा बिन्नी सरीन (भारत), डा एन्थोनी राजू (भारत), डा जुन एन (भारत), टेस मार्टिन(अष्ट्रेलिया), डा अमीन अली (संयुक्त राज्य अमेरिका), नुनो अलेक्जान्ड्रे(पोर्तुगल) र डा जोन ह्यारिसन(भारत) उक्त निर्णायक समितिमा रहेका छन् ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.