केन्द्रीय संस्करण

कोरोनाको फैलावट रोक्न स्पेनले लगायो देशव्यापी कर्फ्यू

person explore access_timeकात्तिक १०, २०७७ chat_bubble_outline0

कोरोना भाइरसका संक्रमण फेरि महामारीका रुपमा फैलिएपछि स्पेनले देशव्यापी संकटकाल घोषणा गरेको छ । त्यस्तै रोकथामको प्रयासस्वरुप रातको समयमा कर्फ्यूु घोषणा गरिएको छ ।

प्रधानमन्त्री पेड्रो सान्चेजले आइतबार राति ११ बजेदेखि बिहान ६ बजेसम्म देशभर कर्फ्यू लागुु हुने बताए । त्यस्तै, संकटकालिन मापदण्डअनुसार स्थानीय निकायले क्षेत्रीय स्तरमा पनि भ्रमण प्रतिबन्ध लगाउनसक्ने उनले बताए । अहिले १५ दिनका लागि लागु गरिएको नयाँ नियम ६ महिनासम्म लम्ब्याउनका लागि संसद्सँग माग गर्ने उनले बताए ।

कोरोना भाइरसको पहिलो लहरबाट सर्वाधिक प्रभावित हुने देशमध्ये स्पेन एक थियो । यहाँ निकै कडा लकडाउन पनि गरिएको थियो । पहिलो लहर केही समय नियन्त्रणमा आएपनि अन्य युरोपेली देशजस्तै स्पेन पनि दोस्रो लहरको चपेटामा छ । वल्र्डोमिटरका अनुसार जुनको मध्यतिर यहाँ दैनिक संक्रमितको संख्या घटेर ३ सयको हाराहारीमा थियो । तर, पछिल्लो चार दिनमा दैनिक संक्रमित हुनेको संख्या १९ हजारभन्दा माथि छ । विश्वमा कोरोना संक्रमितको कुुल संख्या १० लाखभन्दा धेरै रहेका आठ देशमध्ये स्पेन एक हो । यहाँ, अहिलेसम्म कुल ११ लाख १० हजारभन्दा धेरैमा संक्रमण पुष्टि भइसकेको छ । ३४ हजार ७ सय ५२ जनाको मृत्यु भइसकेको छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.