केन्द्रीय संस्करण

अमेरिकाले भन्यो– चीनको आक्रामक व्यवहारका कारण भारतसँग मिल्नु महत्त्वपूर्ण

person explore access_timeकात्तिक ८, २०७७ chat_bubble_outline0

अमेरिकी सरकारका एक अधिकारीले हिमालयदेखि दक्षिण चीन सागरसम्म इन्डो–प्यासिफिक क्षेत्रमा चीनको बढ्दो आक्रामक व्यवहार नियाल्दै भारतजस्ता सहयोगीसँग मिलेर काम गर्नु महत्त्वपूर्ण रहेको बताएका छन् । क्वाडको विस्तार गर्ने योजना तत्कालै नरहेको पनि यी अधिकारीले बताएका छन् । 
इन्डो–प्यासिफिक क्षेत्रमा चीनको बढ्दो प्रभावलाई चुनौती दिन अमेरिका,जापान, भारत र अस्टे«लियाले मिलेर क्वाड गठन गरेका हुन् । अमेरिकी अधिकारीले भनेका छन्,‘क्वाड शिखर सम्मेलनबारे अहिले कुनै योजना बनेको छैन । तर भविष्यमा जे पनि हुनसक्छ ।’
अमेरिकी विदेशमन्त्री माइक पोम्पियो र रक्षामन्त्री मार्क ईस्पर आगामी साता भारत भ्रमणमा आउने तय भइसकेको अवस्थामा अमेरिकी सरकारका अधिकारीको यो भनाइ बाहिरिएको हो । विदेशमन्त्री पोम्पियो तेस्रोपटक भारत आउन लागेका हुन् । झन्डै एक महिनाभन्दा कम अवधिमा उनी दोस्रोपटक एशिया भ्रमणमा आउन लागेका हुन् । भारतबाहेक उनी माल्दिभ्स, श्रीलंका र इन्डोनेशियाको भ्रमणमा पनि हुनेछन् ।  
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.