केन्द्रीय संस्करण

मुटुको शल्यक्रियापछि कपिल देवको अवस्था स्थिर

person explore access_timeकात्तिक ८, २०७७ chat_bubble_outline0

छाती दुखेर दिल्लीस्थित अस्पताल पुगेका भारतका लिजेन्डरी क्रिकेटर कपिल देवको मुटुको शल्यक्रिया गरिएको छ । अस्पतालद्वारा जारी विज्ञप्तिमा ६१ वर्षीय देवलाई शुक्रबार अस्पताल भर्ना गरिएको र अहिले उनको अवस्था स्थिर रहेको जानकारी दिइएको छ ।

देव सन् १९८३ को विश्वविजेता भारतीय टोलीका कप्तान थिए । उनलाई सन् २००२ मा विस्डेनले शताब्दीको भारतीय क्रिकेटरको उपाधि दिएको थियो । मध्यक्रमका ब्याट्सम्यान र फास्टबलर रहेका देवलाई क्रिकेटका महान् अलराउन्डरमध्ये एक मानिन्छ ।

उनले टेस्ट क्रिकेटमा ४ सयभन्दा बढी विकेट लिनुका साथै ५ हजारभन्दा बढी रन बनाएका छन् । उनले टेस्ट क्रिकेटमा ४३४ विकेट लिएका छन् भने एक दिवसीय खेलमा २५३ विकेट लिएका छन् ।

टेस्ट क्रिकेटमा उनले ८ शतक र २७ अर्धशतकसहित ५ हजार २४८ रन बनाएका छन् भने एक दिवसीय खेलमा उनले ३ हजार ७८३ रन बनाएका छन् । उनको सर्वोच्च स्कोर १७३ रनको रहेको छ ।

 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.