केन्द्रीय संस्करण

घरेलुबाट चार हजारलाई रोजगारी

person explore access_timeअसोज २४, २०७७ chat_bubble_outline0

खोटाङ जिल्लामा घरेलु तथा साना उद्योग दर्ता गरेर व्यवसाय गर्नेको सङ्ख्यामा वृद्धि भएको छ । उद्योग दर्ता गरेर व्यवसाय गर्नेको सङ्ख्यामा वृद्धि भएसँगै चार हजार बढीले रोजगारीसमेत पाएका छन् ।
      
सरकारको तर्फबाट कृषि क्षेत्रमा विभिन्न खाले प्रोत्साहनका कार्यक्रम सञ्चालनमा आएसँगै व्यवसायमा लाग्नेको सङ्ख्यामा वृद्धि भएको घरेलु तथा साना उद्योग विकास कार्यालय भोजपुरले जनाएको छ । जिल्लाभर हालसम्म दुई हजार १४७ वटा साना तथा घरेलु उद्योग दर्ता भएर सञ्चालनमा रहेका छन् । गत आर्थिक वर्ष मात्र ३३४ वटा उद्योग तथा फार्म दर्ता भएका छन् भने वाणिज्यतर्फ ४१७ फार्म दर्ता भएको कार्यालयको भनाइ छ । 
 
विभिन्न खाले उद्योगबाट दुई हजार २६९ जना पुरुष र एक हजार ८९१ महिला गरी जम्मा चार हजार १६० जनाले रोजगारी पाएको घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालयका निमित्त प्रमुख प्रेम बुढाथोकीले जानकारी दिए । समुदायस्तरमा विभिन्न खोल तालिमसँगै कार्यक्रम सञ्चालन गरेपछि उद्योग तथा फार्म दर्ता गरेर व्यवसायमा लाग्नेको सङ्ख्यामा वृद्धि भएको उनको भनाइ छ ।  
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.