केन्द्रीय संस्करण

प्रदेश पाँचबाट गृहमन्त्री थापालाई प्रश्न : नेपाल बलात्कारबाट पुरस्कार थाप्ने होडबाजीमा हो ?

person explore access_timeअसोज १५, २०७७ chat_bubble_outline0

बुटवल । गृहमन्त्री रामबहादुर थापा ‘बादल’ ले बलात्कार सम्बन्धी दिएको एक अभिव्यक्तिको  ५ नम्बर प्रदेश सभा विहीबार चर्को आलोचना भएको छ । गृहमन्त्री बादलले बलात्कारका घटना बढे पनि विश्वका अरु देशको तुलना गर्दा नेपालको अवस्था चिन्ताजनक नभएको अभिव्यक्ति दिएपछि प्रदेशसभाको बैठकमा जनता समाजवादी पार्टी प्रदेशसभा सदस्य कपल्ना पाण्डेले आलोचन गरेकी हुन् ।

हिजो गृहमन्त्रीले नेपाल बलत्कार गर्नेहरुको तुलनामा पछाडि भएको भनाइप्रति प्रश्न गर्दै भनिन्, 'नेपाल के बलात्कार गर्ने प्रतिस्पार्ध छ ? नेपाल बलात्कारबाट पूरस्कार थाप्ने होडबाजीमा हो र?'

उनले बालिकाहरु बलात्कारको घटना बाहिर आएको बेला गृहमन्त्रीले यस्तो भनाई आएको पीडितले न्याय पाउन नसक्ने बताइन् । उनले सभामुखमार्फत प्रदेश सरकारबाट संघीय सरकारको ध्यानार्कषण गराइन् ।

उनले प्रदेश सरकार देखिने सुनिने ठाउँमा रहेको मुख्यमन्त्रीले बताए पनि जनताहरु दु:ख प्रदेश सरकारको पत्तो नभएको भन्दै आलोचना गरिन् ।

उनले प्रदेश सरकारले रुपन्देही जिल्लाका विभिन्न ठाउँमा भएको विपत्तमा प्रदेश सरकारले कुनै साथ सहयोग त्यहाँका नागरिकहरुले नपाएको बताइन् । आजको प्रदेश सभा बैठकमा निर्मला क्षेत्री,अष्टभुजा पाठक,तुलसी चौधरी,दिपेश थारु, लगायत बोल्दै प्रदेशका रहेका बिभिन्न समस्याको बिषयमा प्रदेश सरकारको ध्यानआर्कषण गराएका थिए ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.