केन्द्रीय संस्करण

कानुन विपरीत सेयर कारोबार गर्नेमाथि कारबाही

person explore access_timeअसोज ७, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । नेपाल धितोपत्र बोर्डले हिमालयन डिस्टिलरीका पूर्वसञ्चालक रहिशा शाह श्रेष्ठ र सेयर दलाल कम्पनी इन्भेष्टमेन्ट म्यानेजमेन्टलाई कारबाही गरेको छ । 
श्रेष्ठले सूचिकृत संगठित संस्थाको संस्थागत सुशासन सम्बन्धी निर्देशिका विपरीत सेयर बिक्री गरेको र ब्रोकर इन्भेष्टमेन्ट म्यानेजमेन्टले सो सेयर कारोबारमा संलग्न भएको पाइएकाले उनीहरुविरुद्ध कारबाही गरिएको बोर्डले जनाएको छ । 

ब्रोकरले ग्राहक पहिचान लगायत अन्य आवश्यक जानकारी अद्यावधिक राख्नुपर्नेमा सोको पूर्ण रुपमा पालना नगरेको भन्दै बाोर्डले छानविन गरेको थियो । बोर्डले श्रेष्ठलाई ७५ हजार जरिवाना गर्ने निर्णय गरेको छ भने ब्रोकर कम्पनी इन्भेष्टमेन्ट म्यानेजमेन्टलाई एक लाख रुपैयाँ जरिवाना गर्ने निर्णय गरेको छ ।  

शाहले २०७४ को दफा १४ को उपदफा (६) को व्यवस्था विपरीत संचालक पदबाट हटेको एक वर्ष नपुग्दै विभिन्न मितिमा हिमालयन डिष्टिलरीको शेयर बिक्री गरेको बोर्डको छानविनले देखाएको छ । सूचीकृत संगठित संस्थाको संचालकलाई गरिएको यो पहिलो कारवाही हो । बोर्डले यो कारबाहीबाट अन्य यस्ता गतिविधि नियन्त्रण हुने विश्वास गरेको छ । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.