केन्द्रीय संस्करण

सेयर बजारमा ३१ अंकको उछाल, होटल र हाइड्रोपावरका लगानीकर्ता मालामाल

person explore access_timeअसोज १, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । सेयर बजार परिसूचक नेप्सेमा तीव्र उछाल आएको छ । साताको अन्तिम दिन बिहीबार नेप्से परिसूचक ३०.८१ अंकले बढ्दा १ हजार ५ सय ७२ अंकमा पुगेको हो । कारोबार खुलेको केही समयसम्म केही घटे पनि बजार पहिलो १५ मिनेटदेखि नै बजार बढेर १ हजार ५ सय ७८ अंकसम्म पुगेको थियो । पछिल्लो ४० मिनेटमा भने बजारले सामान्य करेक्सनको बाटो समाउँदै सो अंकमा अडिएको हो । ३० अंक भन्दा धेरैको वृद्धि हुँदा बजारको कारोबार पनि ३ अर्ब ३१ करोड रुपैंया भन्दा माथि पुगेको छ । 

बिहीबारको बजारमा निर्जीवन बीमाबाहेक सबै क्षेत्रमा सुधार देखिए पनि होटल क्षेत्र, हाइड्रोपावर क्षेत्र र फाइनान्स कम्पनीहरुको सेयरमा निकै ठूलो उछाल आएको छ । ४ वटा होटलहरु रहेको होटल क्षेत्रमा ४ वटै सेयरहरु सकारात्मक सर्किट लागेर बन्द भएका छन् । हाइड्रोपावरमा ७.३६ प्रतिशत तथा फाइनान्स कम्पनीको सेयरमा ६.१३ प्रतिशतको वृद्धि देखिएको हो । 

१ सय ७० वटा सेयर स्क्रिपहरुको कारोबार भएको बिहीबारको बजारमा १ सय ४१ वटाको सेयरमूल्य बढ्दा ४५ वटा सेयरको मूल्य ९ प्रतिशत भन्दा बढी छ । यसमध्ये धेरैजसो होटल हाइड्रो र फाइनान्स क्षेत्रकै सेयर छन् । म्युचुअल फण्ड, निर्जीवन बीमा कम्पनी लगायतका सेयर भने यो दिन गुमाउने सूचीमा परेका छन् । 

निषेधाज्ञा खुला भएर आन्तरिक र बाह्य उडान र यातायात समेत सुचारु हुने भएपछि होटल क्षेत्रमा उत्साह देखिएको हो । हाइड्रो क्षेत्रको वृद्धिलाई भने विगतमा प्यानिक रुपमा भएको गिरावटको रुपमा हेरिएको छ । 


 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.