केन्द्रीय संस्करण

योशिहिदे सुगा बने जापानका नयाँ प्रधानमन्त्री

person explore access_timeभदौ ३१, २०७७ chat_bubble_outline0

जापानको तल्लो सदनले योशिहिदे सुगालाई बुधबार देशको नयाँ प्रधानमन्त्रीका रुपमा निर्वाचित गरेको छ । शिन्जो अबेले स्वास्थ्यको कारण देखाउँदै प्रधानमन्त्री पदबाट राजीनामा दिएपछि सुगा नयाँ प्रधानमन्त्रीका रुपमा निर्वाचित भएका हुन् ।

योशिहिदे सुगा जापानको सत्तारुढ दल लिबरल डेमोक्रयाटिक पार्टीको प्रमुखमा सोमबार निर्वाचित भएका थिए । योसँगै उनी प्रधानमन्त्री प्रधानमन्त्री बन्ने बाटो खुलेको थियो ।  सोमबार भएको पार्टी भित्रको निर्वाचनमा उनले ३७७ मत प्राप्त गरेका थिए । उनीसँग प्रतिस्पर्धा गरेका पूर्वविदेश मन्त्री फुमिओ किशिदाले ८९ र पूर्व रक्षा मन्त्री शिगेरु इशिबाले ६८ मत मात्रै प्राप्त  गरेका थिए ।

७१ वर्षीय सुगा निवर्तमान प्रधानमन्त्री सिन्जे आबेको अति निकटस्थ पात्रका रुपमा रहेका थिए ।  सुगाले आबे नेतृत्वको सरकारमा सरकारको मुख्य प्रवक्ता र मन्त्रिपरिषद्को मुख्य सचिवका रुपमा जिम्मेवारी निर्वाह गरेका थिए ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.