केन्द्रीय संस्करण

साउदीमा सरकारविरुद्व श्रमिकको नाराबाजी

person explore access_timeभदौ २३, २०७७ chat_bubble_outline0

साउदी अरेबियाको रियादस्थित सेमास्को कम्पनीको आवास गृह परिसरमा आइतबार नेपाली श्रमिकले नेपाल सरकार र  साउदी दूतावासविरुद्व नाराबाजी गरेका छन् । 

रोजगारीका लागि साउदी अरेबियाको रियादस्थित सेमास्को कम्पनी पुगेका नेपालीहरुले महिनौंदेखि कामविहिन भएर अलपत्र परेको तर नेपाल फर्कन नपाएपछि नेपाल सरकार र नेपाली दूतावास साउदीविरुद्ध चर्को नाराबाजी गरेका हुन्।

कम्पनीबाट काम गुमाएर नेपाल फर्किन हवाई जहाज कुरिरहेका श्रमिक स्वदेश फर्किन नपाएपछि आफ्नै सरकारविरुद्ध आक्रोशित बनेका छन् ।अञ्जुलीमा ओभरसिजबाट साउदी गएका उनीहरु रियाद स्थित सामास्को नामको कम्पनीमा रोजगारीमा रहेका थिए । तर कोभिड १९ को महामारीका कारण ठूलो संख्यामा उनीहरु विगत ७ महिना रोजगारी गुमेका थिए।

उनीहरुले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको समेत चर्को आलोचना गरेको भिडियोमा प्रष्ट सुन्न सकिन्छ।

नाराबाजी भएको साउदीको सेमास्को कम्पनीमा करिब १० हजार नेपाली काम गर्छन् भने त्यसमध्ये करिब ८ सय कामविहीन भएका छन् । स्वदेश फर्कन अपिल गर्दा दूतावासले तत्काल श्रमिकलाई पठाउन नसक्ने जानकारी  दिएसँगै श्रमिकहरुले आन्दोलन गरेको झापाका दमन अधिकारीले रातोपाटीलाई बताए।

उनले भने-हामीले सुरुमा कम्पनीमा आफ्नो समस्या राख्यौं।कम्पनीले सहज रुपमा नेपाल फर्काउन  लाग्दा दूतावासले प्रक्रिया नमिलेको भन्दै  रोक्दियो। नत्र आज हामी स्वदेश पुगिसक्ने  थियौं।

यता सरकारले कोरोना जाँच (पीसीआर) परीक्षण सहज नभएको भन्दै साउदी लगायत केही खाडी मुलुकमा चार्टर्ड उडान मात्रै गरिरहेको छ ।चार्टर्ड उडानको संख्या थोरै भएकाले अलपत्र हजारौं नेपाली कहिले घर फर्किन पाउँछन् भन्ने टुंगो छैन ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.