सरकारले भाद्र २५ गतेभित्र राजस्व उठाउने, बैंकलाइ सोही अनुसारको व्यवस्था गर्न राष्ट्र बैंकको निर्देशन

person explore access_timeभदौ २३, २०७७ chat_bubble_outline0

सरकारले भाद्र २५ गतेसम्म राजस्व उठाउने भएको छ । २४ गते (भोलि) राति १२ बजेबाट निषेधाज्ञा खुला हुने र २५ गतेसम्म सबै खालका करहरु उठाउने सरकारी नीति छ । 
निषेधाज्ञाको भालिपल्टैबाट कर तिर्न सरकारले दबाब दिएको छ । भदौ २५ गतेभित्र तिर्नुपर्ने कर नतिरे कारबाही गरिने समेत आन्तरिक राजस्व विभागले बताएको छ । २५ गतेसम्म सरकारलाई बुझाउनुपर्ने अन्तशुल्क, आयकर, मूल्य अभिबृद्धि कर, बुझाउनुपर्नेछ । 


यता राष्ट्र बैकले पनि कर उठाउनका लागि २३, २४ र २५ गते राजस्व संकलन गर्ने सबै काउन्टर खुला गर्न निर्देशन दिएको छ । राजस्व संकलन गर्ने शाखा काउन्टर एवं बैंकका क्लियरिङ सम्बन्धी कार्य गर्ने काउन्टरहरु र नेपाल क्लियरिङ हाउस लिमिटेडलाई खुला गर्ने व्यवस्था गर्न राष्ट्र बैंकले निर्देशन दिएको छ ।कोभिड १९ को रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि स्थानीय निकायले निषेधाज्ञा तथा लकडाउन गरिरहेका छन् । यसै क्रममा कतिपय बैंकका शाखा कार्यालयहरु बन्द छन् । अब भदौ २३ देखि २५ गतेसम्म भने बैंकहरुले सबै काउन्टर खोल्नुपर्ने राष्ट्र बैंकको भनाइ छ । भदौ २५ गतेभित्र तिर्नुपर्ने कर नतिरे करदातालाई कानूनअनुसार जरिवानासमेत लाग्ने आन्तरिक राजस्व विभागले प्रस्ट्याएको छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।