केन्द्रीय संस्करण

नेपाली दूतावास लण्डनका उपनियोग प्रमुख नेपाल फर्किए

person explore access_timeभदौ १२, २०७७ chat_bubble_outline0

लन्डन । लन्डनस्थित नेपाली दूतावासका प्रवक्ता एवं उपनियोग प्रमुख बिहीबार नेपाल फर्किएका छन् । सन् २०१६ को जुलाईबाट लन्डनस्थित नेपाली दूतावासमा कार्यबाहक राजदूत तथा उपनियोग प्रमुखको रुपमा आफ्नो कार्यभार सम्हाल्दै आएका शरदराज आरन आफ्नो चार वर्षे कार्यकाल सम्पन्न गरि नेपाल फर्किएका हुन् । तत्कालिन कार्यबाहक राजदूत तेजबहादुर क्षेत्रीको कार्यकाल सकिएपछि पहिलोपल्ट बेलायत आएका आरनले केहि महिना कार्यबाहक राजदूतको रुपमा समेत काम गरेका थिए । लामो समय राजदूतबिहिन रहेको बेलायतमा २० औं राजदूतको रुपमा डा. दुर्गाबहादुर सुवेदीको आगमनपछि आरनले उपनियोग प्रमुख तथा प्रवक्ताको जिम्मेवारी सम्हाल्दै थिए ।

सरल स्वभाव र मिलनसार व्यक्तित्व भएका आरन बेलायतवासी नेपालीमाँझ निकै लोकप्रिय अनि सफल कूटनीतिज्ञ मानिन्छन । बेलायतवासी नेपालीका समस्यालाई आफ्नै समस्याको रुपमा हेर्दै आएका आरनले बेलायत रहदा भूतपूर्व गोर्खा मुद्दामा संयोजनकारी भूमिका निर्वाह गरे भने बेलायत र नेपालबीच विकास, व्यापार साझेदारी अभिवृद्धि र दुई देशबीचको सम्बन्ध सुदृढ बनाउन राजदूतको दाहिने हातको रुपमा रहेर काम गरे । आवश्यक परेको खण्डमा कार्यालय समय र बिदाको दिनलाई समेत पर्वाह नगरी काम गर्दै दूतावासको टीमलाई सफलता दिलाउन उनको महत्वपूर्ण योगदान रह्यो । दूतावासका गतिविधिको बारेमा समाचार एवं सूचना प्रवाह गर्ने उनले खेलेको भूमिका अत्यन्त सह्रानीय रहेको छ । टेलिफोन तथा म्यासेजको समभव भएसम्म तत्कालै जवाफ दिन काहिल्यै पछि पर्दैन थिए । यसका साथै दूतावासमा आयोजना हुने प्रत्येक कार्यक्रमलाई उनले सफलतापूर्वक संचालन गर्दै आएका थिए ।

‘कोभिड १९’ महामारीका बेला बेलायतमा रहेका नेपाली र नेपालबाट अध्ययनका लागि आएका विद्यार्थी अनि अन्य प्रयोजनमा आएका नेपालीलाई सघाउन उनको अहंम भूमिका थियो । आरनले बेलायतमामात्र नभइ माल्टा र आयरल्याण्डमा आफैं गएर त्यहां अध्ययन र रोजगारीको सिलसिलामा पुगेका नेपालीका समस्या र समाधानबारे सम्बन्धित सरकारी पदाधिकारीहरुलाई अवगत गराइ समस्या निराकरणमा ‘सहजीकरण’ गरेका थिए ।

विश्व महामारीका रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरस (कोभिड १९) का कारण दूतावासद्वारा कुनै औपचारिक कार्यक्रामको आयोजना गरिएन । बिहीबार दिउँसो २:४० बजेको कतार एअरवेजमार्फत उनि सपरिवार नेपालतर्फ प्रस्थान गरेका हुन् । उनलाई विदाइ गर्न राजदूत डा. दुर्गाबहादुर सुवेदीसहित दूतावास परिवार विमानस्थल पुगेको थियो ।

यसअघि गत जुनमा दूतावासका द्वितीय सचिव लव सुवेदी पनि आफ्नो कार्यकाल पूरा गरी नेपाल फर्किसकेका छन् ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.