केन्द्रीय संस्करण

राष्ट्रिय अन्तरीक्ष चित्रकला तथा वक्तृत्वकला प्रतियोगिता हुने

person explore access_timeभदौ १२, २०७७ chat_bubble_outline0

 

नेपाल एष्ट्रोनोमिकल सोसाइटी (नासो) ले राष्ट्रिय विज्ञान दिवस (असोज १)  तथा विश्व अन्तरिक्ष सप्ताह (अक्टोबर ४-१०) को सन्दर्भ पारेर यस पटक पनि राष्ट्रिय अन्तरिक्ष चित्रकला तथा अनलाइन वक्तृत्वकला प्रतियोगिता सञ्चालन गर्ने भएको छ ।

नासोले एक वक्तव्यमार्फत सो कुराको जानकारी गराउँदै प्रतियोगिताका लागि आवेदन खुला गरिएको जनाएको छ ।

  विद्यालयतहको कक्षा ६ देखि १२ सम्ममा विद्यार्थी लक्षित यी कार्यक्रममा इच्छुक विद्यार्थीहरुले असोज १, २०७७ सम्म नासोको वेइभसाइटमार्फत आफ्नो आवेदन दर्ता गर्न सक्ने जनाइएको छ ।

चौथो राष्ट्रिय अन्तरिक्ष चित्रकला प्रतियोगिताको लागि कक्षा ६ देखि ८ सम्म अध्ययनरत विद्यार्थीहरुले आवेदन दिन सक्ने नासोले जनाएको छ । नासोका अनुसार, उक्त प्रतियोगितामा प्रथम हुनेले टेलिस्कोप, पदक तथा प्रमाणपत्र प्राप्त गर्नेछन भने दोस्रो र तेश्रो हुनेले क्रमश: गिफ्ट ह्याम्पर, पदक तथा प्रमाणपत्र प्राप्त गर्नेछन् ।

त्यस्तै दोश्रो राष्ट्रिय अनलाइन अन्तरिक्ष वक्तृत्वकला प्रतियोगितामा कक्षा ९ देखि १२ सम्म अध्ययनरत विद्यार्थीहरुले आवेदन दिन सक्ने छन्। उक्त प्रतियोगितामा प्रथम, दोश्रो तथा तेस्रो हुने  सहभागीलाई पुरस्कार स्वरुप क्रमश: नगद रु १०,०००, रु ५,००० तथा रु ३,००० क साथै पदक र प्रमाणपत्र प्रदान गरिने नासोले जनाएको छ।

नासोका अध्यक्ष सुरेश भट्टराईका अनुसार उक्त दुवै प्रतियोगिताका सबै सहभागीहरुलाई प्रोत्साहन स्वरुप सहभागिताको प्रमाणपत्र प्रदान गरिनेछ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.