केन्द्रीय संस्करण

अमेरिकामा कोरोना संक्रमितको मामिलामा कमीको संकेत

person explore access_timeभदौ ५, २०७७ chat_bubble_outline0

अमेरिकामा कोरोनाभाइरसका नयाँ मामिलामा कमी देख्न थालिएको छ । यद्यपि, यो कमीको कारणबारे कुनै एकमत भने देखिएको छैन ।

जोन होपकिन्स युनिभर्सिटीको आँकडाका अनुसार अमेरिकामा पछिल्लो एक हप्तामा ४७ हजार ३ सय नयाँ संक्रमित देखिएका छन् । २२ जुलाईको हप्तामा औसतमा साप्ताहिक संक्रमण ६७ हजार ३ सय १७ थियो । जबकि १७ जुलाईमा एकै दिन ७५ हजारभन्दा बढी रेकर्ड स्तरको संक्रमित फेला परेका थिए ।

अमेरिकामा कोरोनाभाइरसको परीक्षणको नेतृत्व गरिरहेका ह्वाइट हाउस फिजिशियन ब्रेट गिरोयरले अब अमेरिकामा संक्रमण सही दिनमा अघि बढिरहेको बताएका छन् ।

उनका अनुसार संक्रमितको संख्यामा कमी आउनुको कारण फेस कभरको प्रयोग र सामाजिक दुरीको प्रावधानको पालना गर्नु हो ।

तर केही विश्लेषकका अनुसार अमेरिकामा संक्रमितको संख्यामा कमी आउनुको कारण परीक्षणमा भएको कमी हो  । अटलान्टिक कोभिड ट्र्याकिङ प्रोजेक्टका अनुसार अमेरिकाको दक्षिण हिस्सामा संक्रमितको संख्या बढिरहेको छ तर त्यहाँ परीक्षण अचानक कम गरिएको छ ।

स्रोतः बीबीसी

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.