केन्द्रीय संस्करण

अलिबाबासमेत चीनका अन्य कम्पनीमाथि ट्रम्पले प्रतिबन्ध लगाउन सक्ने

person explore access_timeसाउन ३२, २०७७ chat_bubble_outline0

अमेरिकी राष्ट्रपति डोनल्ड ट्रम्पले शनिबार अलिबाबासमेत चीनका अन्य कम्पनीमाथि पनि दबाब बढाउन सक्ने सम्भावना व्यक्त गरेका छन् । चिनियाँ कम्पनी टिकटकमाथि ट्रम्पले पहिले नै प्रतिबन्ध लगाइसकेका छन् ।

एक पत्रकार सम्मेलनमा जब ट्रम्पलाई अलिबाबासमेत चीनका अन्य केही कम्पनीमाथि पनि प्रतिबन्ध लगाउने बारे विचार गरिरहनुभएको छ भनेर सोधिएको प्रश्नको जवाफमा ट्रम्पले भने, ‘हो, हामीले अन्य कुरालाई पनि हेरिरहेका छौं ।’

ट्रम्पले चीनको स्वामित्व रहेको कम्पनीमाथि दबाब बनाइरहेका छन् ।

टिकटकमाथि उनले पहिले नै प्रतिबन्ध लगाइसकेका छन् । अमेरिकाले शुक्रबार चीनको कम्पनी बाइटडान्सलाई आदेश जारी गर्दै ९० दिनभित्र टिकटकको काम कारवाही बन्द गर्न आदेश जारी गरेको छ । अमेरिकाले व्यक्तिगत डाटा सुरक्षाको विषयमा यस्तो दबाब दिँदै आएका छन् ।

ट्रम्प चीनको विषयमा पछिल्लो केही समयदेखि लगातार आलोचनात्मक रहेका छन् । यद्यपि, कतिपय अवस्थामा उनले चीनको तारिफ पनि गरेका छन् । सोयाबिन र मकैजस्ता कृषि उतपदनको खरिदको प्रशंसा गर्दै गत वर्ष दुई देशबीच व्यापारिक सम्झौता पनि भएको थियो ।

स्रोतः बीबीसी

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.