केन्द्रीय संस्करण

हुम्लाको ताजाकोटामा पहिरोको जोखिम : २० घर परिवारलाई सुरक्षित ठाउँमा सारियो

person explore access_timeसाउन ३१, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । हुम्लाको ताजाकोट गाउँपालिका २ मा पहिरोको जोखिम रहेका २० घर परिवारलाई सुरक्षित ठाउँमा सारिएको छ ।

केही दिनको अविरल वर्षाका कारण पहिरोको जोखिमा बढेपछि २० घर परिवार रहेको बस्ती नै सारिएको हो ।  यस्तै वर्षाका कारण उतिसेनी, छप्प्रेला बजार, भदालदीपु, गल्लावाडा, खर्ररा देउलागैरा, चौतारीवाडा, भियालवाडा, काउलालामगडा गाउँमा बढी क्षति पुगेको छ ।

 अविरल वर्षाका कारण विस्थापित भएका घरपरिवारलाई राहतको व्यवस्था गर्न नेपाल सरकारका सबै तहसँग त्यहाँका स्थानीयवासीले माग गरेका छन् । उनीहरुलाई आइतबार प्रदेश सरकारले खाद्यान्न र टेन्टको व्यवस्था गर्न लागेको कर्णाली प्रदेश प्रहरी कार्यालयका प्रवक्ता एसएसपी  राजेशनाथ बस्तोलाले जानकारी दिए ।

दीर्घकालीनरूपमा स्थानीय, प्रदेश र सङ्घीय सरकारको समन्वयमा सुरक्षित स्थानमा सारिने लागिएको उनको भनाइ छ । मानवीय क्षति अहिलेसम्म नभएको पनि क्षति हुनबाट जोगाउन सबै पक्ष जुट्नुपर्ने देखिएको छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.