ad
केन्द्रीय संस्करण

भुटानमा पनि लकडाउन घोषणा

person explore access_timeसाउन २७, २०७७ chat_bubble_outline0

एजेन्सी । कोरोना भाइरस महामारीबाट बच्न भुटान सरकारले पनि लकडाउन घोषणा गरेको छ । विदेशबाट राजधानी थिम्पु फर्किएकी एक महिलामा कोरोना पोजेटिभ पाइएलगत्तै सरकारले लकडाउन घोषणा गरेको हो ।

स्थानीय प्रशासनका अनुसार ती महिला इराकको कुवैत शहरबाट थिम्पु पुगेकी थिइन् । उनलाई क्वारेन्टाइनबाट भर्खरै डिस्चार्ज गरिएको थियो । त्यसलगत्तै उनले राजधानी थिम्पुमा थुपै्र आफन्तहरुलाई भेटेकी थिइन् । क्वारेन्टाइनमा गरिएको स्वास्थ्य परीक्षणमा नतिजा नेगेटिभ देखिएपनि एउटा निजी क्लििनकमा गरिएको परीक्षणमा उनलाई कोरोना पोजेटिभ देखिएको थियो ।

यो गल्तीले राजधानी थिम्पुमा तिव्र गतिमा कोरोना संक्रमणका केसहरु बढ्न सक्ने भन्दै स्थानीय प्रशासन चिन्तित देखिएको छ । त्यसैले लकडाउन विकल्प छनौट गरिएको हो । दक्षिण एसियाली मुलुकहरुमा भुटानमा कोरोनाको प्रभाव त्यति परेको थिएन र संक्रमणबाट कसैको मृत्यु भएको छैन । त्यहाँ संक्रमितहरु पनि त्यति धेरै देखिएका छैनन् । लकडाउनपछि अब त्यहाँ सवारी साधनमा प्रतिबन्ध लाग्नेछ भने आवतजावतमा समेत प्रतिबन्ध लाग्नेछ । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.